Dolno Konjsko

3 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 19 Average: 4.6]

Bałkany to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących regionów w Europie. Warto się tu wybrać z wielu powodów, mając na uwadze nie tylko popularne kierunki takie jak Chorwacja czy Grecja. Warto odwiedzić też Macedonię – zatrzymać się tu można m.in. w miejscowości Dolno Konjsko.

Dolno Konjsko to mała wieś w południowo-zachodniej części Macedonii, w gminie Ochryda. Leży w odległości ok. 8 km na południe od miasta Ochryda, na wschodnim brzegu Jeziora Ochrydzkiego. Najszybciej dostaniemy się tu samolotem – lot do Macedonii w te strony trwa ok. 2 godzin (najbliższe lotnisko jest w Ochrydzie).

Ceny w Dolno Konjsko

Jedną z niewątpliwych zalet wypoczynku w Dolno Konjsko są atrakcyjne ceny – ogólnie ceny w Macedonii są niższe niż w Polsce, nawet w sezonie, który na Bałkanach trwa od maja do października. Obowiązującą walutą w Macedonii jest denar macedoński (100 MKD to ok. 7 zł). Z nabyciem denarów w Polsce mogą być kłopoty, dlatego najlepiej zabrać ze sobą na wymianę euro (co ciekawe, pomimo iż Macedonia nie jest członkiem UE i nie leży w strefie euro, w wielu miejscach da się uiścić płatność właśnie w tej walucie).

Zabytki w Dolno Konjsko

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Dolno Konjsko? Pobyt w tej miejscowości to przede wszystkim okazja do podziwiania pięknych widoków, których nad Jeziorem Ochrydzkim nie brakuje. A co jest ciekawego w okolicy? Koniecznie trzeba zwiedzić Ochrydę, macedońską perełkę figurującą na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Plaże w Dolno Konjsko

Plaża w Dolno Konjsko podzielona jest na kilka odcinków. Jeden z nich jest bezpłatny, przeznaczony do użytku publicznego. Pozostałe to plaże hotelowe (turystyczny infrastruktura w Dolno Konjsko jest stosunkowo skromna), choć osoby nie będące gośćmi hotelowymi raczej nie będą mieć problemu z korzystaniem z nich.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments