Czy rezygnujemy z wakacji przez koronawirusa

26 marca 2020
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.2]

Obecna sytuacja, która dotyka branżę turystyczną jest nowa, wyjątkowa i może wiązać się dla rynku z poważnymi konsekwencjami. Firmy obawiają się fali bankructw, a tak naprawdę trudno przewidzieć, jak długo obecna sytuacja się utrzyma. Czy możliwe, że w tym roku nie będziemy mieli okazji wyjechać na urlop zagraniczny? Jakie decyzje podejmują turyści?

Co na to biura podróży?

Obecnie na stronach popularnych biur podróży widnieją ogóle informacje związane z obecną sytuacją. Itaka informuje o zawieszeniu wszystkich lotów do 15.04 i o zasadach uzyskiwania zwrotów środków za odwołane imprezy turystyczne. Rainbow Tours zamieściło komunikat o odwołaniu wszystkich imprez samolotowych i autokarowych do 19.04 włącznie. TUI Poland anulowało wszystkie swoje imprezy turystyczne do 15.04. Coral Travel Poland odwołało wszystkie wyjazdy do 16.04 roku. Jednocześnie anulowano imprezy turystyczne w Grecji ze względu na zamknięcie w tym kraju wszystkich hoteli do 30.04.

Zagrożeni taką sytuacją są szczególnie agenci turystyczni. Ich zarobki uzależnione są od wysokości sprzedaży, tymczasem obecnie nie ma żadnego zainteresowania imprezami turystycznymi – turyści oczekują na dalszy przebieg wydarzeń.

Czy Polacy wyjadą w 2020 roku na urlop?

Zapytaliśmy członków polskich grup turystycznych na Facebooku o dwie ważne kwestie związane z wakacjami w 2020 roku.

Pierwsze pytanie: czy zamierzasz odwołać lub już odwołałeś urlop w 2020 roku?

W ankiecie wzięło udział 744 respondentów. Zdecydowana większość badanych zamierza czekać z podjęciem decyzji na dalszy rozwój wydarzeń. Drugie pytanie dotyczyło tego, na jakich zasadach respondenci zrezygnowali z danego terminu.

Nie jadę na wakacje w planowanym terminie. Zdecydowałem/am się:

Zdecydowana większość turystów zmieniła termin wyjazdu bez ponoszenia kosztów. Co czwarty ankietowany zdecydował się zrezygnować z wakacji mimo poniesienia z tego powodu wydatku.

Ankieta przeprowadzona przez: Okiemturysty.pl

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments