Czernomorec

1 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 27 Average: 4]

Wczasy w Bułgarii to świetny pomysł na urlop. Słoneczna pogoda latem, piękne plaże, sporo zabytków oraz duże pole do popisu dla osób preferujących aktywny wypoczynek – i to niedaleko od Polski. Bułgaria słynie z licznych kurortów – jednym z nich jest Czernomorec.

Czernomorec to nieduża miejscowość w południowo-wschodniej Bułgarii, w regionie Słoneczny Brzeg, leżąca w odległości ok. 24 km na południe od Burgas. Jej nazwa w tłumaczeniu z języka bułgarskiego oznacza „człowiek z Czarnego Morza”. Do 1951 r. Czernomorec znany był jako Sveti Nikola – czyli Święty Mikołaj. Z Polski lot do Bułgarii w te strony trwa ok. 2,5 godziny – samolot ląduje w Burgas, skąd do Czernomorca kursują autobusy. Miejscowość otrzymała w 2009 r. prawa miejskie. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną – sezon zaczyna się tu w maju i kończy na początku października.

Ceny w Czernomorcu

Wybierając się do Czernomorca na wakacje, najlepiej zaopatrzyć się w stosowną ilość euro, którą po przylocie wymienimy na walutę Bułgarii – jest nią lewa (1 BGN to ok. 2,13 zł – stan na dzień 1 marca 2018). Jeśli zaś chodzi o ceny w omawianym kurorcie, to kształtują się one na podobnym poziomie co ogólne ceny w Bułgarii – na różne produkty spożywcze i pamiątki oraz na posiłki wydamy mniej więcej tyle, co w Polsce.

Zabytki w Czernomorcu

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Czernomorcu? Godne uwagi są m.in. cerkiew św. Mikołaja oraz rozciągający się przed nią park krajobrazowy zwany Ogrodem Edenu. Same miasteczko jest niezwykle urokliwe, warto zatem poświęcić trochę czasu na spacery.

A co ciekawego jest w okolicy? Można wybrać się do wspominanego już Burgas czy do oddalonego o ok. 8 km Sozopolu, gdzie koniecznie trzeba zwiedzić starą część miasta.

Plaże w Czernomorcu

W Czernomorcu są cztery plaże – piaszczyste, zadbane i spokojne. Największą popularnością cieszy się rozciągająca się na południe Kinga Beach – miejsce te upodobali sobie w szczególności wielbiciele różnych sportów wodnych i łowienia ryb, wydzielono tu też obszar przeznaczony dla nudystów. Najlepszym rozwiązaniem jest Bułgaria w lipcu – wtedy warunki pogodowe są idealne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments