Czarna Góra

5 grudnia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Czarna Góra to świetne miejsce zarówno na dłuższe wakacje, jak i krótki, weekendowy wypad. To miejsce chętnie wybierane przez narciarzy, ale dobrze przygotowane stoki to tylko jedna z atrakcji tego regionu. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Czarna Góra – co warto zobaczyć?

Czarna Góra znajduje się w Sudetach, blisko granicy z Czechami, więc wycieczkę do tego narciarskiego kurortu można połączyć z krótkim wypadem do naszych południowych sąsiadów. Po polskiej stronie atrakcji również nie brakuje – do Wrocławia jest zaledwie 120 km, a jeszcze bliżej leżą urocze miasteczka Kotliny Kłodzkiej, jak Lądek Zdrój, Kudowa Zdrój, Złoty Stok czy Wambierzyce.

Jest to region znany z klimatycznych uzdrowisk, pełen architektonicznych perełek i ciekawych zabytków. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy aktywnego wypoczynku – Czarna Góra zimą to przede wszystkim atrakcyjne trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności, a poza sezonem narciarskim jest to idealna miejscówka na piesze wyprawy oraz rowerowe wycieczki. Można też miło spędzić czas nad malowniczo położonym Zalewem w Starej Morawie.

Czarna Góra – cennik

Na szczyt Czarnej Góry można wjechać nowoczesną kolejką. Bilet jednorazowy kosztuje:

Wjazd i zjazd – 30 zł (ulgowy 20 zł)
Wjazd – 25 zł (ulgowy 15 zł
Zjazd – 20 zł (ulgowy 10 zł)
Wjazd z rowerem – 25 zł (ulgowy 15 zł)

Karnet na 2 godziny kosztuje 45 zł, na 4 godziny 70 zł. Można wykupić karnet na:

1 dzień – 95 zł (ulgowy 85 zł)
2 dni – 150 zł (ulgowy 130 zł)
3 dni – 200 zł (ulgowy 160 zł)
6 dni – 320 zł (ulgowy 280 zł)

Czarna Góra – godziny otwarcia

Ośrodek otwarty jest przez cały dzień. Bilety można kupować w kasie w godzinach 9:00 – 18:00. W sezonie zimowym stoki narciarskie działają zwykle do godziny 21:00, ale zależy to od aktualnych warunków pogodowych.

Czarna Góra – czy warto?

W Czarnej Górze byliśmy w sierpniu 2020 roku i z pewnością jest to miejsce, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Ośrodek znajduje się w pięknej, górskiej scenerii i blisko stąd do zabytkowych pijalni wód oraz parków zdrojowych, z których słynie ten region. Jest to miejsce, które jak najbardziej można odwiedzić z dziećmi – jest tu Ogród Bajek, park linowy, zjeżdżalnia grawitacyjna, ścieżka w chmurach, mini Euroland.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments