Czajka

14 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 17 Average: 3.5]

O udanym wypoczynku decyduje szereg rozmaitych czynników. Każdemu z nas marzą się wakacje w urokliwym miejscu, gdzie latem świeci słońce, a warunki sprzyjają plażowaniu i różnym formom aktywności. Gdzie zatem się udać? Warto dać szansę Bułgarii i takim kurortom jak np. Czajka.

Czajka to mała wieś w południowej Bułgarii oddalona o ok. 3 km od Złotych Piasków oraz o ok. 15 km od Warny (lot do Bułgarii w te strony trwa ok. 2 godzin). Wytchnienia szukają tu osoby nie przepadające za zgiełkiem charakterystycznym dla modnych kurortów – chętnie przyjeżdżają tu nie tylko latem, ale też np. na wakacje w kwietniu.

Ceny w Czajce

Pobyt w Czajce ma ten duży plus, że nawet w sezonie – czyli od maja do października – jest tu taniej niż w obleganych ośrodkach wczasowych. Ogólne ceny w Bułgarii można śmiało potraktować jako wskazówkę odnośnie wydatków, jakie nas tu czekają. Przed wyjazdem zaopatrzmy się w odpowiednią ilość euro – kupimy za nie lewy, walutę Bułgarii (1 BGN to ok. 2,15 zł – stan na dzień 14 marca 2018).

Zabytki w Czajce

Bujna roślinność i zapierające dech w piersiach widoki – to jest to, co warto zobaczyć w Czajce. Jeżeli chcemy coś zwiedzić, musimy zafundować sobie kilka wycieczek. A zatem co jest ciekawego w okolicy? Warna, Bałczik, Albena, Złote Piaski – te miejscowości zasługują na naszą uwagę. Oprócz tego do okolicznych atrakcji zaliczają się m.in. trackie sanktuarium Orfeusza  obok wsi Tatul, parki narodowe Vkamenelata Gora i Borovets czy twierdza Asara.

Plaże w Czajce

Plaża w Czajce pokryta jest drobnym piaskiem o złocistej barwie. Posiada łagodną linię brzegową, zaś tutejsza woda jest krystalicznie czysta. To również znakomita baza dla wielbicieli rejsów łodzią motorową czy nurkowania – w czajce znajduje się  centrum nurkowe.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments