Coma-Ruga

14 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wakacje na Costa Dorada w Hiszpanii to znakomity pomysł – i to z wielu powodów. Złote Wybrzeże oferuje świetne warunki zarówno do plażowania, jak i aktywnego wypoczynku, a kurorty takie jak Coma-Ruga są doskonale przygotowane na przyjmowanie gości.

Coma-Ruga (stosowana jest też pisownia Comarruga) to mała miejscowość (ponad 4 tys. mieszkańców) położona w prowincji Tarragona, niedaleko Calafell. Jest to wschodnia część Costa Dorada. Od lotniska w Barcelonie Coma-Ruga oddalona jest o ok. 55 km – lot do Hiszpanii w te strony trwa ok. 3 godziny. Ze stolicy Katalonii do Coma-Ruga kursują autobusy.

Ceny w Coma-Ruga

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,23 zł – kurs z dnia 14 stycznia 2020 r.). to powszechnie dostępna waluta, w którą bez problemu zaopatrzymy się w Polsce. W Hiszpanii funkcjonuje rozbudowana sieć bankomatów – z wypłatą gotówki nie będzie kłopotu. Wszędzie akceptowane są płatności kartą. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, lepiej zatem przygotować się na większe wydatki. A co przywieźć z Hiszpanii z urlopu w Coma-Ruga? Do najpopularniejszych pamiątek należą: hiszpańskie szynki i kiełbasy, lokalne wina i inne alkohole (np. sangria), oliwa z oliwek, słodycze, biżuteria, ceramika, wachlarze oraz plecionki.

Zabytki w Coma-Ruga

Coma-Ruga to typowa miejscowość wypoczynkowa, gdzie można podziwiać piękne widoki i korzystać z uroków plaż. W samym miasteczku nie ma czego zwiedzać, lecz można pokusić się o wycieczki po okolicy. Warto przede wszystkim wybrać się do Barcelony i Tarragony, lecz godne uwagi są również: naturalne parki Serra del Montsan i Els Ports, rezerwat Delta Ebro czy klasztor benedyktynów w Montserrat z posągiem Czarnej Madonny.  Rodziny z dziećmi mogą się wybrać do jednego z największych parków rozrywki w Hiszpanii o nazwie Port Aventura.

Plaże w Coma-Ruga

Plaża w Coma-Ruga pokryta jest drobnym, złocistym piaskiem. Posiada termalny kanał wodny. Jest to idealne miejsce do spędzania czasu z dziećmi – zwłaszcza że wejście do wody jest bardzo łagodne. Plaża wyposażona jest we wszelakie udogodnienia – można się schłodzić w barze oraz skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu sportowego i plażowego.

Aktywny wypoczynek w Coma-Ruga

Podobnie jak na całym Costa Dorada, tak i w Coma-Ruga panują znakomite warunki do uprawiania różnych aktywności. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudzają sporty wodne, takie jak np. windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo, żeglarstwo czy narty wodne. Okolica sprzyja spacerom i wyprawom rowerowym. W Coma-Ruga znajduje się ponadto pole golfowe przystosowane do potrzeb zarówno doświadczonych graczy, jak i amatorów.

Pogoda w Coma-Ruga

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Coma-Ruga? Najwięcej turystów pojawia się tutaj w sezonie trwającym od maja do października. Jego kulminacja przypada na lipiec i sierpień, kiedy temperatury w Coma-Ruga wynoszą średnio 30 st. C. Costa Dorada leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, więc latem trzeba się tu liczyć z ponad 30-stopniowymi upałami. Najchłodniej jest w styczniu, lutym i grudniu – 14-16 st. C. Przyjeżdżać do Coma-Ruga można przez cały rok, lecz kurort tętni życiem w sezonie. Warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać na urlop w Coma-Ruga? Pieniądze, dokumenty, stosowna odzież, wygodne obuwie, kosmetyki przeciwsłoneczne i ubezpieczenie zdrowotne to najważniejsze rzeczy.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments