Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

3 października 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Z kim kojarzy się Toruń? Z Mikołajem Kopernikiem, a jak Kopernik, to oczywiście nauka. Toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy poświęca wybitnemu uczonemu jedną wystawę, atrakcji związanych z nauką jest jednak w tej placówce znacznie więcej. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – wystawy

W Centrum jest kilka stałych wystaw: O obrotach, Rzeka, przeŻYCIE, przeBUDOWA, IDEE, To takie proste!, dodatkowo organizowane są także wystawy czasowe. Najciekawsze w wystawach jest to, że są interaktywne, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć przedstawiane zjawiska i przy okazji można się naprawdę dobrze bawić, tworząc własne budowle i wspólnie wykonując naukowe zadania.

Biorąc udział w warsztatach można ćwiczyć swoje umiejętności manualne, rozwinąć logiczne myślenie, zapoznać się z mechanizmami, które sterują naszym codziennym życiem. Wystawy przygotowano tak, by również osoby z niepełnosprawnościami mogły w pełni cieszyć się dostępnymi w Centrum atrakcjami.

Wizytówką Centrum jest wahadło Foucaulta, najdłuższa tego typu stała ekspozycja w Polsce – wahadło tworzy 35-kilogramowa kula zawieszona na 33-metrowej linie, która biegnie od dachu po parter, tak że można to niezwykłe urządzenie podziwiać z każdego piętra.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – cennik

Ile kosztuje taka przyjemność? Ceny biletów wyglądają następująco:

– zwiedzanie wystaw: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy, 45 zł rodzinny, grupy 14 zł od osoby
– warsztaty: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 40 zł rodzinny, grupy 14 zł od osoby
– ścieżka tematyczna: tylko grupy, 15 zł od osoby
– warsztaty dla przedszkoli: tylko grupy, 18 zł od osoby
– pracownia biologiczna/fizyczna: tylko grupy, 15-18 zł od osoby

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – godziny otwarcia

Centrum można zwiedzać indywidualnie albo w grupach, ale dzieci poniżej 13 roku życia zawsze muszą być pod opieką kogoś dorosłego. Część warsztatów w laboratoriach i pracowniach jest dostępna wyłącznie dla grup zorganizowanych – to oferta dla dzieci w wieku szkolnym. Termin wizyty można zarezerwować korzystając z elektronicznego systemu sprzedaży na stronie Centrum.

Centrum otwarte jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków. Godziny otwarcia to:

– od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00
– w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00

Centrum Innowacyjnej Edukacji działa od wtorku do niedzieli, w godzinach: 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – czy warto?

Centrum Nowoczesności to placówka, która stawia na interaktywny sposób przekazywania wiedzy, co jest wielką atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Doświadczenia przeprowadzane są na żywo, z udziałem publiczności, rekwizytów można dotykać i samodzielnie przeprowadzać wiele interesujących doświadczeń. Byliśmy w Centrum w lipcu 2020 roku i każda ekspozycja zrobiła wielkie wrażenie, przybliżając naukowe zagadnienia w bardzo przystępny sposób.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments