Carratraca

7 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Carratraca to niewielka miejscowość uzdrowiskowa położona w dolinie Guadalhorce, w sercu andaluzyjskiej prowincji Malaga. Miasteczko ma wyjątkowo malownicze położenie w pięknym resorcie Sierra Blanquilla niedaleko jeziora El Chorro. Carratraca słynie w całej Hiszpanii z obiektów spa wykorzystujących do terapii wodę siarczkową oraz borowinę. Każdego roku przyjeżdżają tu turyści oczarowani malowniczym krajobrazem oraz kuracjusze poddający się zabiegom leczniczym.

Atrakcje w pobliżu Carratraca

Miasto położone jest pomiędzy trzema wzgórzami, u podnóża zamku Maurów w pobliskiej Alorze – mieście malagueny (regionalnej odmiany flamenco). Warto zajrzeć do tutejszego ratusza, nazywanego również domem arabskim, zbudowanego w tradycyjnym andaluzyjskim stylu mudejar, datowanego na koniec XIX wieku. Carratraca to wyśmienita baza wypadowa na krótkie wycieczki obfitujące w obcowanie z naturalną przyrodą. Warto wybrać się w góry Sierra de Alcaparain oraz wejść ich szczyt El Graio. Sporo tu jaskiń z nietoperzami oraz wąwozów ze źródełkami krystalicznie czystej wody. Kilkanaście kilometrów dalej znajduje się spory rezerwat przyrody Sierra de las Nieves Natural Park, w którym można wspinać się po wapiennych wzgórzach, penetrować jaskinie, przechadzać się jodłowymi lasami oraz zwiedzać ruiny zamków z epoki Maurów.

Samo uzdrowisko Carratraca Spa mieści się już pod miasteczkiem. Zbudowane zostało ponad 100 lat temu w stylu neoromańskim, dziś zachowane jest jako luksusowe, staromodne sanatorium pełne specjalistycznych gabinetów wraz ze strefą wellness, gdzie prowadzi się terapie naturalnymi surowcami oraz oferuje się luksusowe zabiegi zarówno lecznicze jak i pielęgnacyjne i relaksujące.

Kuchnia regionu

W Carratrace koniecznie trzeba spróbować legendarnych lodów wyrabianych z orzechów laskowych, podawanych z churros, czyli regionalnym słodkim wyrobem podobnym do polskich faworków. We wszystkich restauracjach podawany jest tutaj także kruchy chleb z dodatkami – najczęściej są to szparagi, pomidory oraz oliwki. Ciekawostką są także tutejsze pomarańcze. Ich kwiaty przerabiano tu niegdyś na olejki zapachowe, które były stosowane do produkcji perfum i wód toaletowych Dior.

Jak dotrzeć do miasteczka Carratraca?

Podróż do tego hiszpańskiego uzdrowiska należy rozpocząć od lotu do Malagi. Następnie wypożyczonym samochodem lub busem podróżuje się ok 40 minut na miejsce. Carratraca oddalona jest o 42 km od lotniska w Maladze.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments