Carewo

12 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 44 Average: 3.7]

Wakacje w Bułgarii to świetna propozycja dla osób zainteresowanych atrakcyjnym wypoczynkiem w dobrych cenach. W sezonie, który trwa tutaj od końca maja do początku października, największe oblężenie przeżywa wybrzeże Morza Czarnego. Który kurort wybrać? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, niemniej na uwagę zasługuje bez wątpienia Carewo.

Carewo – stosowana jest też pisownia Tsarevo – leży na niedużym półwyspie w odległości ok. 70 km na południowy wschód od Burgas, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy (lot do Bułgarii w te strony trwa ok. 2,5 godziny). Historia tej miejscowości sięga dawnych czasów – pierwsze wzmianki o niej pochodzą z XII w. Obecnie jest to nowoczesne, choć spokojne letnisko ze sprawnie funkcjonującym zapleczem przystosowanym do obsługi dużej liczby turystów.

Ceny w Carewie

Wybierając się do Carewa, zabierzmy ze sobą euro, które na miejscu wymienimy na lewę, walutę Bułgarii (1 BGN to ok. 2,14 zł – stan na dzień 12 marca 2018). Na jakie wydatki powinniśmy być przygotowani? Ceny w Carewie są bardzo przystępne i zbliżone do ogólnych cen w Bułgarii.

Zabytki w Carewie

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Carewie? Znajduje się tutaj kilka ciekawych obiektów: cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z 1810 r., kościół św. Trójcy z XIX w. (w środku można podziwiać ikony z XIII w.) oraz ruiny średniowiecznych murów obronnych. A co jest ciekawego w okolicy? Wczasowicze chętnie wybierają się zwiedzić inne nadmorskie kurorty, a także rezerwat przyrody Strandżę.

Plaże w Carewie

Plaże to mapie Carewa ważne punkty. Są to plaże piaszczyste, zadbane, z łagodnym zejściem do wody, która w tym rejonie jest krystalicznie czysta. Największą popularnością cieszy się plaża znajdująca się w centralnej części kurortu.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments