Caorle

2 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 19 Average: 2.8]

Caorle znajduje się zaledwie 900 km od południowej granicy Polski, co sprawia, że zarówno podróż samochodem jak i samolotem nie powinna być szczególnie uciążliwa ani bardzo kosztowna.

Położenie

Caorle to malowniczo położona, nadmorska miejscowość oddalona tylko 65 km od Wenecji i niecałe 100 km od Padwy co sprawia, że może być zarówno docelowym miejscem wymarzonych wczasów, jak i idealną bazą wypadową do zwiedzania północnej części Włoch.
Wraz z pobliskimi miasteczkami Duna Rossa oraz Duna Verde stanowi nowoczesny, pełen atrakcji kurort wypoczynkowy. Caorle jest wyśmienitym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi dzięki rozbudowanej bazie noclegowej i gastronomicznej, licznym placom zabaw, a największą rodzinną atrakcją z pewnością jest ogromny kompleks basenów- Aquapark Aquafollie.
Miejscowość zachwyci swoim urokiem także osoby lubiące romantyczne spacery, chwile przy kieliszku wina i spokojny, niezakłócony niczym wypoczynek. W Caorle znajdziemy bowiem cudowne, szerokie plaże, długie nadmorskie promenady, urokliwy port jachtowy i piękne romantyczne uliczki. Prawdziwą dumą Caorle jest właśnie zabytkowa starówka, pełna starych różnokolorowych kamieniczek, typowych włoskich wąskich uliczek oraz klimatycznych kawiaranek.

Atrakcje turystyczne regionu

W samym Caorle na pewno warto udać się do blisko 1000-letniej romańskiej katedry św. Stefana, która ostała wzniesiona w 1038 r., jako przykład stylu romańskiego. Wewnątrz świątyni znajduje się wiele zabytkowych dzieł sztuki weneckiej, m.in. obraz „Ostatnia wieczerza” Lazzariniego, XIV-wieczny ikonostas oraz relikwie założyciela miasta św. Szczepana Pierwomuczennika. Zwiedzić tu można także zabytkową dzwonnicę kościoła pochodzącą z 1048 r. Warto udać się także do wspomnianego już Aquaparku oraz odwiedzić dzielnicę Porto San Marherita, która słynie z jednego z największych portów jachtowych północnego wybrzeża Adriatyku.
Koniecznie trzeba udać się do Wenecji. To najsłynniejsze na świecie miasto na wodzie położone jest zaledwie 30 minut drogi od Caorle. Zdecydowanie najciekawszą opcją jest wycieczka do Wenecji tramwajem wodnym (bilet na ten środek transportu kosztuje jedyne 5 euro).

Warto wiedzieć przed podróżą:
 Zabytkowa starówka jest w całości zamknięta dla ruchu kołowego.
 Niektóre plaże w Caorle są płatne. Część należy również do położonych nad morzem hoteli i udostępniana jest wyłącznie ich gościom.
 Za nocleg w hotelu zapłacimy od 40 do 60 euro od osoby (kwatery prywatne i hostele ok. 30 euro od osoby)
 Caorle samolotem? Jasne! Za lot w jedną stronę z Polski na oddalone o 60 km od Caorle lotnisko Wenecja Treviso w sezonie turystycznym zapłacisz mniej niż 100 zł! Lot potrwa 90 minut.

Pogoda? Wyśmienita! Łagodny, nadmorski klimat z większością słonecznych dni w roku. Sezon turystyczny i piękna pogoda w Caorle od maja do października są zapewnione!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments