Cambrils

14 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Gdzie wybrać się na wakacje do Hiszpanii? Costa Dorada to strzał w dziesiątkę. Na Złotym Wybrzeżu nie brakuje pięknych kurortów – jednym z nich jest Cambrils.

Cambrils to nadmorskie miasteczko liczące ponad 33 tys. mieszkańców. Znajduje się w prowincji Tarragona, nieopodal miejscowości Salou. Ta dawna osada rybacka od stuleci słynie z produkcji oliwy z oliwek oraz wina. To, ile się leci do Hiszpanii w te strony, zależy przede wszystkim od rodzaju rejsu i odległości pomiędzy lotniskami. Najwygodniejszą opcją jest lot do Barcelony (trwa ok. 3 godziny), gdzie można się przesiąść w pociąg lub autobus do Cambrils.

Ceny w Cambrils

Jednostką monetarną Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,23 zł – kurs z dnia 14 stycznia 2020 r.), w związku z czym oczywiste jest, jaką walutę zabrać do Hiszpanii. Podczas urlopu w Cambrils z pewnością przyda się więcej pieniędzy, ponieważ jeśli chodzi o ceny, Hiszpania nie należy do najtańszych kierunków – jest tu drożej niż w Polsce. Wielkość wydatków podyktowana jest w głównej mierze tym, z jakich atrakcji zamierzamy korzystać na miejscu. A co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w Cambrils? W pierwszej kolejności warto się zaopatrzyć we wspomniane już wcześniej wina i oliwę z oliwek. Ponadto turyści chętnie kupują hiszpańskie szynki i kiełbasy, biżuterię, wyroby ceramiczne, wachlarze oraz plecione ozdoby.

Zabytki w Cambrils

Cambrils to miejscowość o bardzo bogatej historii sięgającej jeszcze czasów starożytnych. do największych atrakcji turystycznych tego miasta zaliczają się m.in.:

– wieża Telégrafo de l’Esquirol,

– kościół Santa Maria de Cambrils z XVI w. – znajdują się tu relikwie św. Placido,

– Muzeum Rolnictwa – swą siedzibę ma w budynku dawnej winiarni,

– pustelnia Virgen del Camino wraz z wieżą wybudowaną w XIV w. – w wieży znajduje się wystawa dedykowana historii miasta, ze wskazaniem na średniowiecze,

– brama Portal de la Calle Mayor – pozostałość po murach obronnych miasta,

– wieża Torre de la Prisión – kiedyś mieściło się w niej więzienie,

– muzeum Molí de les Tres Eres znajdujące się w dawnym młynie wodnym,

– Villa Romana de la Llosa – w miejscu tym archeolodzy znaleźli mnóstwo rzeczy pochodzących z okresu pomiędzy I w. p.n.e. a VI w. n.e.,

– wieża Torre del Puerto z XVIII w. – mieści się w niej Muzeum Morskie,

– czerwona latarnia morska Faro Rojo będąca symbolem wybrzeża,

– zamek Vilafortuny – niewiadomo, kiedy dokładnie powstał, niemniej pierwsze zapiski na jego temat pochodzą z XII w.

Plaże w Cambrils

Wybrzeże w Cambrils rozciąga się na łącznej długości 9 km. Składają się na nie takie plaże jak: Playa El Regueral (Głowna plaża miejska), Playa de L’Ardiaca, Playa de Llosa, Playa de L’Horta de Santa María, Playa de Prat d’En Fores, Playa del Cavet, Playa de L’Esquirol, Playa de Vilafortuny, Playa de Cap de Sant Per. Część z tych plaż to plaże pokryte złocistym, drobnym piaskiem, a część to plaże piaszczysto-żwirowe. Są jednymi z najpiękniejszych i najczystszych na całym Costa Dorada. Większość z nich oznaczona jest Błękitną Flagą – certyfikatem przyznawanym plażom odznaczającym się wysoką jakością. Plaże w Cambrils mają świetnie wyposażone zaplecze w postaci barów, pubów oraz wypożyczalni sprzętu sportowego i plażowego.

Aktywny wypoczynek w Cambrils

Cambrils to miejsce idealne dla miłośników aktywnej turystyki. Miasto posiada certyfikat turystyki sportowej Certificado de Turismo Deportivo. W Katalonii jest on przyznawany wyłącznie tym miejscowościom, które zapewniają najlepsze warunki w zakresie aktywnego wypoczynku. W Cambrils można uprawiać wiele sportów wodnych – windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo, kajakarstwo, narciarstwo wodne etc. Ponadto miejscowość posiada ponad 20 km tras rowerowych, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Są tu również tor go-carts, plac zabaw dla dzieci oraz baseny. W odległości ok. 12 km od Cambrils znajduje się Port Aventura – jeden z największych parków rozrywki w Hiszpanii, gdzie można wybrać się z dziećmi.

Pogoda w Cambrils

Kiedy lecieć do Hiszpanii na wczasy w Cambrils? Aura sprzyja wizytom w tym kurorcie przez cały rok. Na Costa Dorada panuje bowiem typowy klimat śródziemnomorski z upalnymi latami oraz krótkimi i łagodnymi zimami. Najwyższe temperatury Cambrils odnotowuje w lipcu i sierpniu – średnio ok. 30 st. C. Na te miesiące przypada szczyt sezonu turystycznego, który rozpoczyna się mniej więcej w połowie maja, a kończy wraz z początkiem października. Również wtedy najwyższa jest temperatura wody w morzu – 25-26 st. C. Co zabrać na wakacje w Cambrils? Wszystko zależy od terminu wyjazdu – jeśli jedziemy tam na urlop latem, niezbędne są odpowiednia odzież i kosmetyki chroniące przed słońcem. Oprócz tego nie wolno zapomnieć o pieniądzach, ważnych dokumentach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments