Calonge

20 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wczasy na Costa Brava to doskonała propozycja dla osób, które tradycyjny wypoczynek lubią łączyć ze zwiedzaniem i fizyczną aktywnością. Nadmorskie kurorty takie jak Calonge oferują turystom szereg rozmaitych atrakcji.

Calonge (Sant Antoni de Calonge) leży w północnej Hiszpanii, na Costa Brava. Niedaleko jest stąd zarówno do Barcelony, jak i do Girony. W związku z tym można się dostać samolotem do któregoś z tych miast (lot do Hiszpanii w te strony trwa ok. 3 godzin), a następnie trzeba się przesiąść np. w autobus do Calonge.

Ceny w Calonge

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 20 grudnia 2019 r.), dlatego przed wyjazdem do Calonge najlepiej zaopatrzyć się w stosowną ilość tej waluty w polskich kantorach. Przyda się więcej pieniędzy, ponieważ w Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, a najczęściej odwiedzanych regionach turystycznych nierzadko jest znacznie drożej aniżeli w pozostałych częściach kraju. Co warto kupić w Hiszpanii na pamiątkę z Calonge? Dużą popularnością wśród turystów cieszą się lokalne alkohole (wino, sangria), szynki, kiełbasy, miody, magnesy na lodówkę, koronki oraz plecionki.

Zabytki w Calonge

Calonge to nieduże miasteczko (niespełna 11 tys. mieszkańców), więc nie ma tu zbyt wielu zabytków. Wizytówką miejscowości jest średniowieczny zamek z XIII w. Będąc w Calonge, warto wybrać się do paru okolicznych miejscowości, np. do wspomnianych już wcześniej Barcelony i Girony, a także do Figueres, Vic, Empuries czy Cadaqués. Niedaleko znajdują się także wulkany Olot – czyli ok. 30 nieaktywnych dziś wulkanów.

Plaże w Calonge

Plaża w Calonge uważana jest za jedną z najładniejszych na całym Costa Brava. Pokryta jest drobnym, złocistym piaskiem. Rozciąga się na długości ok. 2 km. W pobliży znajdują się liczne bary i restauracje, a także prysznice oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego i plażowego.

Aktywny wypoczynek w Calonge

W Calonge można uprawiać wiele dyscyplin sportowych ze szczególnym wskazaniem na sporty wodne: windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo, kajakarstwo, nurkowanie etc. Oprócz tego można grać w squasha, tenisa ziemnego, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy paintball. Do dyspozycji turystów są ponadto baseny hotelowe oraz kluby fitness. Przy tej okazji warto nadmienić, iż w Calonge mieszczą się jedne z najlepszych kempingów na Costa Brava: Cala Gogo, Treumal i International Calonge.

Pogoda w Calonge

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Calonge? Costa Brava to region znajdujący się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Przed wyjazdem opłaca się sprawdzić prognozowane temperatury. Calonge to miejscowość, gdzie najgoręcej jest w lipcu i sierpniu – średnio ok. 30 st. Z kolei najchłodniejszym miesiącem na Costa Brava jest styczeń z przeciętną temperaturą wynoszącą ok. 14 st. C. W zależności od terminu trzeba się właściwie przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do Calonge? Jeżeli wybieramy się tam w sezonie, który zaczyna się w maju i kończy w październiku, potrzebna nam będzie przede wszystkim przewiewna i wygodna odzież. Nie wolno też zapomnieć o dokumentach i pieniądzach oraz o dobrym ubezpieczeniu turystycznym.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments