Błędne Skały

25 października 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Góry Stołowe to masyw znany z niezwykłych formacji skalnych. Błędne Skały to naturalny labirynt pełen wąskich, krętych przejść i fantastycznych kształtów, malowniczo położony, z wygodnymi kładkami ułatwiającymi zwiedzanie. Co jeszcze oferuje to miejsce?

Błędne Skały – co można zobaczyć?

Błędne Skały zajmują obszar około 22 hektarów. Są częścią Parku Narodowego Gór Stołowych i przyciągają turystów niesamowitymi formami skalnymi – niektóre z nich osiągają wysokość kilkunastu metrów. Powstały one wskutek wietrzenia piaskowca ciosowego, czego efektem jest skalny labirynt, który można pokonać idąc jednym z wytyczonych szlaków.

Skały o szczególnie atrakcyjnej formie doczekały się swoich nazw, jak Kurza Stopka, Skalne Siodło, Dwunożny Grzyb, Wielka Sala, Okręt. Z punktu widokowego, nazywanego Skalne Czasze, można podziwiać pobliskie miejscowości, a przy dobrej pogodzie doskonale widać także pobliskie pasmo Karkonoszy oraz Gór Sowich. Zwiedzając skalne miasto warto zatrzymać się przy Głazie Trzech Krzyży – służył on dawniej za punkt graniczny między Królestwem Czech a hrabstwem kłodzkim, na którym umieszczano napisy upamiętniające złapanie przemytników.

Błędne Skały – cennik

Wejście do Parku kosztuje 12 złotych, uczniowie, studenci, emeryci i renciści płacą za wstęp 6 zł. Dzieci do lat 7 mogą zwiedzać Błędne Skały za darmo.

Błędne Skały – godziny otwarcia

Trasa turystyczna obejmująca zwiedzanie Błędnych Skał otwarta jest dla turystów w okresie od 1 kwietnia do 31 października. Błędne Skały są dostępne dla gości przez siedem dni w tygodniu, a zwiedzanie można zacząć o godz. 9:00, w wakacje Park otwierany jest o godz. 8:00.

Zwiedzanie trzeba zakończyć do godz. 19:00, w lipcu i sierpniu Błędne Skały są dostępne dla turystów do godz. 20:00. W październiku czas zwiedzania skraca się do godz. 16:00.

Błędne Skały – czy warto?

Błędne Skały odwiedziliśmy w sierpniu 2020 roku i możemy jedynie żałować, że wycieczka trwała tak krótko – spacer przez labirynt zajmuje raptem godzinę. Labirynt leży w górach, ale trasa nie jest przesadnie wymagająca, bez trudu pokonają ją także małe dzieci czy osoby starsze. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że niektóre przejścia w skalnych korytarzach są naprawdę wąskie.

Ścieżki labiryntu wyłożone są drewnianymi deskami, co ułatwia chodzenie po krętych korytarzach. Trasa jest dokładnie oznakowana, więc nikt się w labiryncie nie zgubi, wystarczy trzymać się wytyczonego szlaku.

Punktem wypadowym do zwiedzania tego miejsca był hotel Verde Montana w Kudowie Zdrój.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments