Blanes

19 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wczasy na Costa Brava w Hiszpanii to bardzo dobry pomysł – zwłaszcza że na Dzikim Wybrzeżu nie brakuje kurortów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z nich jest Blanes.

Blanes to popularna miejscowość turystyczna położona na Costa Brava, w odległości ok. 60 km od Barcelony. Aby się tu dostać, trzeba polecieć do stolicy Katalonii (to, ile trwa lot do Hiszpanii, zależy od paru czynników, niemniej do Barcelony leci się ok. 3 godzin), a następnie przesiąść się w pociąg lub autobus.

Ceny w Blanes

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 19 grudnia 2019 r.) – z nabyciem odpowiedniej ilości w Polsce nie będzie problemu. W Blanes – podobnie jak i w całej Hiszpanii – powszechnie akceptowane są płatności kartą. Nie brakuje ponadto bankomatów – w każdej chwili można więc wypłacić gotówkę. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, w związku z czym na wakacje w Blanes lepiej zabrać więcej pieniędzy. Co przywieźć z Hiszpanii z urlopu na Costa Brava? Do najpopularniejszych pamiątek należą: produkty spożywcze (wina, sangria, miody), magnesy na lodówkę oraz wyroby rękodzielnicze.

Zabytki w Blanes

Miłośnicy zwiedzania z pewnością będą zadowoleni z pobytu w Blanes. Zobaczyć tutaj można m.in.:

– ogrody botaniczne: Pinya de Rosa z przeszło 7 tys. różnych gatunków roślin (założono go w 1945 r.) oraz  Mar i Mutra z ponad 3 tys. gatunków flory (historia tego miejsca sięga początków XX w.),

– pałac Vescomtes de Cabrera,

– ruiny zamku Sant Joan i wieża widokowa z XVI w.,

– kościół Iglesia de Nuestra Señora de l’Antiga – najstarszy kościół w mieście,

– pustelnia św. Barbary pochodząca prawdopodobnie z XII w.

Na uwagę zasługuje odbywający się w mieście  Festiwal Fajerwerków (21-28 lipca). Podczas pobytu w Blanes warto urządzić sobie wycieczki np. do Barcelony, Lloret de Mar, Tossa de Mar, Figueres, Vilar czy do parku Montnegre Natural Park.

Plaże w Blanes

Piaszczyste plaże to jedna z najważniejszych atrakcji Blanes. Plaże takie jak Treumal, Blanes, Cala of Sant Francesc i Santa Anna posiadają renomowany certyfikat Blue Flag. Ponadto turyści chętnie odwiedzają również plaże takie jak: Playa de S’Abanell czy Playa de Els Capellans. Przy plażach funkcjonują liczne bary i puby, jest także możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i plażowego.

Aktywny wypoczynek w Blanes

Urlop w Blanes to nie tylko plażowanie, ale też aktywny wypoczynek. Panujące tutaj warunki sprzyjają uprawianiu wielu dyscyplin sportowych ze szczególnym naciskiem na sporty wodne: windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie, narciarstwo wodne czy parasailing. W Blanes często widziani są również wędkarze. Ponadto można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, squasha, tenisa ziemnego lub popływać w basenie. Rodzinom z dziećmi polecany jest znajdujący się nieopodal Blanes park rozrywki Marineland.

Pogoda w Blanes

Panujący na Costa Brava klimat śródziemnomorski sprawia, że do Blanes można z powodzeniem przyjeżdżać przez cały rok. Pogoda w Hiszpanii sprzyja wczasowaniu w okresie od maja do października – na ten czas przypada sezon turystyczny w Blanes.  Sierpień w Blanes to najgorętszy miesiąc – termometry pokazują wówczas średnio 29 st. C. Co zabrać do Hiszpanii na urlop w Blanes? Nie ma konieczności podejmowania specjalnych przygotowań. Odpowiednia odzież, pieniądze i dokumenty to podstawa, nie zaszkodzi poza tym zainwestować w ubezpieczenie zdrowotne. W kosmetyczne nie powinno zaś zabraknąć preparatów przeciwsłonecznych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments