Betancuria

28 listopada 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Betancuria nazywana jest najpiękniejszym miasteczkiem Fuerteventury. W XIX wieku straciła swój status stolicy, ale dla turystów wciąż pozostaje miejscem, które po prostu trzeba zobaczyć. Betancuria leży w dolinie, otoczona półpustynnym krajobrazem, a na miejscu czekają na turystów wyjątkowe zabytki.

Betancuria – atrakcje

Betancurię założył Jean de Béthencourt, który na początku XV wieku rozpoczął podbój Wysp Kanaryjskich i chrystianizację mieszkających tam ludów. Do 1834 roku Betancuria była stolicą wyspy, a dogodna lokalizacja chroniła ją przed atakami piratów. Miasteczko leży w dolinie między górami i już sam dojazd do niej jest wielką atrakcją, a niezwykły krajobraz podziwiać można z przygotowanych dla turystów punktów widokowych: Mirador Morro Velosa, Mirador Corrales de Guize, Mirador Astronomico Sicasumbre. Betancuria jest pełna zieleni, a przy rynku znajduje się miejski ogród idealny na spacery.

Betancuria – zabytki

Poza unikalną przyrodą Betancuria może się pochwalić także ciekawymi zabytkami. Najważniejszym bez wątpienia jest kościół Iglesia de Santa Maria, stojący w historycznym centrum miasteczka, w ciekawym stylu łączącym w sobie architekturę gotyku, renesansu i baroku. W pobliżu kościoła można zwiedzić ruiny klasztoru franciszkanów.

Zwiedzanie kościoła jest możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 16:30, a bilet wstępu kosztuje 1,50 euro. W cenie biletu jest także wejście do Museo de Arte Sacro.

Niedaleko kościoła znajduje się Muzeum Archeologiczne, w którym można się zapoznać z historią wyspy oraz jej mieszkańców. Nieco dalej widać kaplicę La Ermita de San Diego, niewielką świątynię wybudowaną w XVII wieku oraz pozostałości po kościele La Iglesia Conventual de San Buenaventura.

Betancuria – dojazd i nocleg

Najpierw trzeba dotrzeć samolotem do głównego portu lotniczego na Fuerteventurze, i stamtąd w około pół godziny można dojechać do Betancurii samochodem. Poza sezonem na Fuerteventurę najłatwiej dotrzeć z Hiszpanii.

Jest możliwość zarezerwowania pokoju w samej Betancurii, choć oferta pod tym względem jest dość skromna. Wielu turystów odwiedza Betancurię podczas pobytu w innym kurorcie – odległości między nimi nie są duże i bez trudu da się taką wycieczkę zorganizować podczas jednego dnia.

Betancuria – czy warto?

Betancurię można traktować jako punkt obowiązkowy wycieczki na Fuerteventurę. Podczas urlopu na tej wyspie praktycznie z każdego miejsca da się łatwo dojechać do dawnej stolicy, a zabytki i krajobraz są zdecydowanie tego warte. My byliśmy w Betancurii w lipcu i polecamy to miejsce wszystkim wypoczywającym na Wyspach Kanaryjskich.

Miejsce to zwiedzaliśmy z biurem Rico Canarias. Natomiast naszym miejscem noclegowym był hotel Royal Suite. Inne miejsca, które zaliczyliśmy to m.in. Ajuy, Oasis Park czy też Laguna de Sotavento.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments