Benalmadena

29 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Costa del Sol to jedno z najlepszych miejsc na urlop w Hiszpanii. Korzystna pogoda panuje tu przez cały rok. Kurorty zlokalizowane na Słonecznym Wybrzeżu istne oblężenie przeżywają w sezonie, który zaczyna się w maju i trwa do października.

Benalmadena to liczące ok. 68 tys. mieszkańców miasto leżące ok. 20 km na zachód od Malagi i praktycznie połączone z Torremolinos. Lot do Hiszpanii w te strony trwa ok. 4 godziny. Najlepszym rozwiązaniem jest podróż samolotem do Malagi, skąd do Benalmadeny można się dostać autobusem.

Ceny w Benalmadenie

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,27 zł – kurs z dnia 29 stycznia 2020 r.). W odpowiednią ilość euro możemy zaopatrzyć się w Polsce, niemniej warto pamiętać, iż w Hiszpanii nie ma problemu z podjęciem gotówki z bankomatu czy opłaceniem rachunku kartą (należy sprawdzić, jakie prowizje pobiera bank od transakcji za granicą). Z pewnością przyda się więcej pieniędzy z uwagi na ceny – Hiszpania jest droższa niż Polska. Co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w Benalmadenie? Do najpopularniejszych pamiątek zaliczają się m.in.: magnesy na lodówkę, breloki na klucze, kubki, tradycyjne suknie do flamenco, wachlarze, szynki i kiełbasy, słodycze, wina, oliwki, oliwy z oliwek oraz biżuteria i ceramika.

Zabytki w Benalmadenie

W Benalmadenie można zobaczyć m.in.:

– kościół Santo Domingo,

– zamek Colomares,

– Centrum Ptaków Drapieżnych Eagle Garden,

– park la Paloma z dużym jeziorem,

– Muzeum Archeologiczne,

– buddyjską stupę,

– Selwo Adventure Park, gdzie żyją delfiny, lwy morskie, krokodyle, węże i egzotyczne ptaki,

– park rozrywki Tivoli World zlokalizowany niedaleko dzielnicy Arroyo de la Miel,

– Avenida Garcia Lorca – jedyne prawdziwe lodowisko na Costa del Sol (znajduje się w Arroyo de la Miel),

– Puerto Marina – jedna z najbardziej znanych marin na świecie.

Plaże w Benalmadenie

Plaże w Benalmadenie rozciągają się na łącznej długości ok. 9 km. Słyną z wysokiej jakości i krystalicznie czystej wody – nie bez powodu część z nich oznaczona jest Błękitną Flagą. Oto lista najchętniej odwiedzanych plaż w Benalmadenie:

– Playa Fuente de la Salud mierząca 160 m długości i 80 m szerokości – pokryta jest ciemnym, gruboziarnistym piaskiem,

– Playa Malapesquera oznaczona Błękitną Flagą – ma 700 m długości i 50 m szerokości,

– Playa Santa Ana – mierzy 500 m długości i 50 m szerokości, pokrywa ją drobny i ciemny piasek,

– Playa Bil Bil – jedna z najładniejszych plaż w mieście, liczy 400 m długości,

– Playa Torrevigía – urocza plaża o 200. m długości i ok. 45. m szerokości,

– Playa Torrequebrada – kamienista plaża mierząca 100 m długości i 20 m szerokości,

– Playa Las Yucas – znajduje się tuż obok plaży Torrequebrada, ma 300 m długości i 15 m szerokości,

– Playa Benalnatura – zlokalizowana w zatoczce plaża ma na długość 100 m, a na szerokość 40 m; jest to jedyna plaża dla nudystów w mieście,

– Playa La Viborilla – otoczona plamami i zaroślami plaża mierzy 100 m długości i ok. 15 m szerokości,

– Playa Arroyo Hondo, Playa Bonita i Malibu – leżące obok siebie 3 plaże liczą łącznie 610 m długości i ok. 20 m szerokości,

– Playa Carvajal – popularna i w sezonie zatłoczona plaża,

– Playa Tajo de la Soga – jedna z najdzikszych plaż w Benalmadenie.

Aktywny wypoczynek w Benalmadenie

W Benalmadenie panują świetne warunki do uprawiania różnych sportów wodnych, np. nurkowania (jest tu klub nurkowy) kajakarstwa, snorkellingu, żeglarstwa czy windsurfingu. Ponadto w mieście funkcjonuje klub golfowy Torrequebarda. Do lubianych form aktywności należą też siatkówka plażowa, spacery oraz jazda na rowerze.

Pogoda w Benalmadenie

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Benalmadenie? Kurort leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, w związku z czym odwiedzać go można przez cały rok. Najwięcej turystów przebywa tu w sezonie – temperatury w Benalmadenie najwyższe są w lipcu i sierpniu, dochodzą przeciętnie do 35 st. C. Należy zatem odpowiednio się przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do Benalmadeny? W bagażu obowiązkowo powinny się znaleźć: przewiewna odzież (najlepiej bawełniana i lniana), wygodne buty, kostiumy kąpielowe, okulary i kapelusze słoneczne oraz kosmetyki do opalania. Przed wyjazdem należy ponadto sprawdzić ważność dowodu osobistego i kupić ubezpieczenie zdrowotne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments