Barranco de las Vacas

1 października 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Barranco de las Vacas to niezwykły wąwóz znajdujący się na Wyspach Kanaryjskich. Ma raptem kilkadziesiąt metrów i da się go przejść w kwadrans, ale i tak warto się do niego wybrać ze względu na niesamowite widoki. Bez problemu do wąwozu można się wybrać razem z małymi dziećmi.

Barranco de las Vacas – atrakcje

Wąwóz został uformowany przez wodę, jest bardzo kręty, pełen jaskiń i tajemniczo wyglądających formacji skalnych. Jego ściany pokryte są wulkanicznym tufem, który w zależności od padającego światła słonecznego przybiera nieco inny odcień. Do wąwozu prowadzi krótki tunel pod mostem, po czym zaczyna się stroma, piaszczysta ścieżka. Ale wcześniej przed wami takie widoki, jak niżej. To zdjęcie zrobiono zimą na Gran Canaria.

Barranco de las Vacas – jak dojechać?

Barranco de las Vacas znajduje się na Gran Canarii. Na miejsce można dojechać wynajętym samochodem drogą GC-550. Inną opcją jest autobus do Agüimes, skąd prowadzi szlak trekkingowy S-40 prosto do wąwozu. Parking przy wąwozie jest bardzo mały, dlatego lepiej zaparkować nieco dalej i resztę dystansu pokonać pieszo. Wejścia do Barranco de las Vacas są dobrze oznaczone, a trzeba uważać na samochody – droga w tym miejscu jest bardzo kręta.

Sprawdź: hotele na Gran Canaria

Barranco de las Vacas – godziny otwarcia

Wąwóz jest dostępny dla turystów przez całą dobę i nic się nie płaci za wejście.. Najlepiej zwiedzać go rano albo wczesnym wieczorem, bo właśnie wtedy pogoda jest najprzyjemniejsza. Barranco de las Vacas nie jest jeszcze tak popularny jak inne atrakcje Wysp Kanaryjskich i zwykle nie ma tu wielkich tłumów turystów. Teren jest dość kamienisty, dlatego wskazane jest pełne, sportowe obuwie. Często też w Barranco de las Vacas jest chłodniej niż w pozostałych częściach wyspy, przyda się więc lekka bluza z długimi rękawami.

Zobacz: Kiedy jechać na Gran Canaria?

Barranco de las Vacas – czy warto?

Krótki dystans szlaku przez Barranco de las Vacas rekompensują przepiękne widoki. My mieliśmy okazję zwiedzić wąwóz w styczniu i zdecydowanie polecamy wycieczkę do tego miejsca. Wijąca się trasa wśród wysokich, fantazyjnie wyrzeźbionych skał robi duże wrażenie, a wyprawę można przedłużyć na sąsiedni wąwóz Guayadeque oraz miasteczko Agüimes.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments