Barranco de Guayadeque

24 września 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Barranco de Guayadeque to jedna z najciekawszych atrakcji przyrodniczych na Wyspach Kanaryjskich. Malowniczy wąwóz kryje się w górach Gran Canarii i również trasa, która do niego prowadzi, jest warta uwagi. Wąwóz da się bez większych problemów zwiedzić o każdej porze roku.

Barranco de Guayadeque – atrakcje

Wąwóz Guayadeque ciągnie się na około 15 kilometrów. Przyciąga surowym, górzystym krajobrazem i unikalną, autochtoniczną roślinnością, która porasta strome zbocza wąwozu. Wielką atrakcją tego miejsca są również domy-jaskinie – część z nich to restauracje dostępne dla gości oraz niewielkie, lokalne ośrodki turystyczne. Spacer wąwozem nie jest wymagający. Na punkt widokowy prowadzi wygodna trasa zabezpieczona barierkami, a szlak jest dobrze oznakowany i ciężko się na nim zgubić.

Zobacz: hotele na Gran Canaria

Barranco de Guayadeque – godziny otwarcia

Barranco de Guayadeque jest dostępny dla zwiedzających przez całą dobę, ale ze względów bezpieczeństwa lepiej unikać spacerów w późnych godzinach wieczornych, gdy okolica jest już słabo oświetlona. Pogoda jest odpowiednia do zwiedzania wąwozu przez cały rok, niemniej zawsze warto mieć przy sobie coś cieplejszego do ubrania – to teren górzysty i zwykle jest tu chłodniej niż na plażach. Wejście do Barranco de Guayadeque jest darmowe, ale wstęp do muzeów po drodze wymaga zakupienia biletu.

Sprawdź: Gran Canaria wycieczki fakultatywne

Barranco de Guayadeque – jak dojechać?

Barranco de Guayadeque znajduje się na wyspie Gran Canaria. Leży w jej południowo-wschodniej części i można do niego dojechać asfaltową, dobrze utrzymaną drogą z dowolnego kurortu na wyspie. Po dotarciu w góry trzeba wjechać na trasę GC-130, potem skręcić w GC-120 mijając Ingienio – w tym miejscu znajduje się zjazd na drogę do wąwozu.

Barranco de Guayadeque – czy warto?

Mieliśmy okazję odwiedzić Barranco de Guayadeque podczas wycieczki na Gran Canaria w styczniu i bardzo tę miejscówkę polecamy. Wycieczkę da się zorganizować w jeden dzień, wystarczy wynająć samochód na lotnisku albo w większym hotelu. Widoki na całej trasie są wspaniałe, koniecznie też trzeba zobaczyć domy wykute w skałach wąwozu. Parkuje się niemal na miejscu, przy drodze. Wchodzi pod górę. Trasa nie jest długa, ale raczej tylko dla osób aktywnych fizycznie.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments