Arik Air

25 lutego 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Arik Air to nigeryjska linia lotnicza, której główną siedzibą jest Lagos. Lagos, jak pewnie dobrze wiecie, jest dawną stolicą Nigerii oraz największym miastem tego afrykańskiego kraju.

Arik Air – gdzie latają?

Przewoźnik oferuje zarówno połączenia krajowe, regionalne, jak i międzynarodowe. Jego samoloty można spotkać głównie na lotniskach w Nigerii, w kilku zachodnio – afrykańskich portach, w Europie (m.in. w Amsterdamie, Londynie i Madrycie), w Johannesburgu oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki (np. w Nowym Jorku).

Arik Air – historia

Arik Air jest przedsiębiorstwem z ponad dwudziestoletnią tradycją – historia przewoźnika sięga początku lat dwutysięcznych. Wszelkie operacje lotnicze firmy są prowadzone z dwóch węzłów komunikacyjnych – z Portu Lotniczego Lagos oraz lotniska Nnamdi Azikiwe International Airport. Jako ciekawostkę warto jeszcze dodać, że do 2007 roku linie Arik Air były własnością firmy Ojemai Investments.

Samoloty, które wchodzą lub wchodziły w skład floty Arik Air

 – Airbus A330-223.

– Airbus A340-500.

– Boeing 737-300.

– Boeing 737-700.

– Boeing 737-800.

– Boeing 777-300ER.

– Boeing 787-9.

– Samolot typu Bombardier CRJ-900ER.

– Samolot typu Bombardier Dash 8 Q400.

– Samolot typu Hawker 800.

Zobacz również: Arkia Israel Airlines, Armavia, Atlasjet, Austrian Airlines, Avianca, Azerbaijan Airlines, Bahamasair, Basiq Air, Belavia Belarusian Airlines oraz Bemidji Airlines.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments