Aquapark we Wrocławiu

28 września 2022
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Parki wodne cieszą się ogromną popularnością. Nie inaczej jest w przypadku Aquaparku we Wrocławiu, który zalicza się do najchętniej odwiedzanych w całej Polsce. To duży kompleks basenów rekreacyjnych, otwarty przez siedem dni w tygodniu, w którym mnóstwo atrakcji znajdą dla siebie nie tylko dzieci.

Aquapark we Wrocławiu – jakie atrakcje?

Największy wrocławski park wodny leży blisko wzgórza Andersa. Działa przez cały rok, również jego część na zewnątrz, z podgrzewaną wodą. Aquapark ma aż siedem zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, w tym super-szybka zjeżdżalnia Turbo, Magic Eye do przejażdżek na pontonach i rodzinna ślizgawka z torami do wyścigów.

Szczególnym miejscem w Aquaparku jest duży basen ze sztucznymi falami, dzięki którym można się poczuć jak nad morzem, w parku wodnym nie mogło też zabraknąć leniwej rzeki z silnym prądem oraz atrakcyjnie urządzonej strefy z jacuzzi. Na osoby chcące potrenować pływanie czeka klasyczny basen z torami, długi na 25 metrów. Oddzielną część stanowi Strefa Siłowni, z nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi salami do ćwiczeń.

Aquapark we Wrocławiu – godziny otwarcia

Baseny są otwarte w godzinach 8:00 – 23:00, w dni powszechnie na basen sportowy można wejść już od 5:30. Rekreacyjny basen zewnętrzny działa w godzinach 11:00 – 19:00, ale może zostać wcześniej zamknięty z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Część fitness jest otwarta od 6:00 do 23:00, z saunarium można korzystać od 8:00 do 23:00.

Dziecięca Zatoka otwierana jest o 9:00 i zamykana o 21:00, a ze zjeżdżalni można korzystać w godzinach 8:00 – 23:00.

Aquapark we Wrocławiu – cennik

Bilet normalny, upoważniający do korzystania z basenów, saunarium oraz części fitness kosztuje 60 zł za cały dzień, ulgowy 40 zł za cały dzień. Bilet na 3 godziny można kupić za 50 zł, ulgowy za 37 zł, natomiast wejście na dwie godziny kosztuje 40 zł lub 34 zł w przypadku biletu ze zniżką. Rodzinny (2+1 albo 2+2) bilet na cały dzień kosztuje 159 zł albo 134 zł w przypadku wejścia na trzy godziny.

Normalny bilet wyłącznie na basen sportowy kosztuje 26 zł, ulgowy 17 zł. Miesięczny karnet na basen sportowy można nabyć za 165 zł, karnet obejmujący także baseny rekreacyjne kosztuje 265 zł. Karnet VIP na wszystkie strefy jest w cenie 199 zł za jeden miesiąc, wykupienie pakietu VIP od razu na trzy miesiące kosztuje 475 zł. Nie jest to hotel dla dzieci z aquaparkiem – to sam park wodny.

Aquapark we Wrocławiu – dlaczego warto?

We wrocławskim aquaparku bez problemu można spędzić cały dzień, a i tak nie będzie czasu na nudę. My odwiedziliśmy Aquapark we Wrocławiu w styczniu tego roku i podczas tej wizyty najbardziej przypadła nam do gustu część rodzinna, ze specjalnie wydzieloną strefą dla najmłodszych gości. Aquapark z czystym sumieniem można jednak polecić także samym dorosłym – w parku są imponujące zjeżdżalnie, baseny solankowe, profesjonalnie przygotowane sauny oraz nowoczesna siłownia z klubem fitness.

Odwiedzasz Wrocław? Wjedź również na Sky Tower. Kolejną ciekawostką jest kolej linowa Polinka, a niesamowite wrażenia może zapewnić Hydropolis. Odwiedź koniecznie zoo we Wrocławiu.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments