Andikitira – zamieszkaj na greckiej wyspie

5 lipca 2019
Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3]

Szmaragdowa woda, urokliwe plaże, gorąca atmosfera – tak w kilku słowach można opisać Andikitirę – maleńką wyspę, którą zamieszkuje około 30. mieszkańców. Gdzie leży Andikitira? Ta mało popularna, aczkolwiek bardzo klimatyczna wysepka, leży pomiędzy sławetną Kretą a nieco zapomnianą Kithirą. Kolejną ciekawostkę stanowi fakt, że Andikitira zajmuje powierzchnię około 24. kilometrów kwadratowych.

Co sprawia, że wyspę zamieszkuje tak mało osób?

Większość młodych mieszkańców Andikitiry decyduje się na opuszczenie wyspy i zamieszkanie w Grecji kontynentalnej. Z czego to wynika? Oczywiście z braku pracy. Na potwierdzenie tego faktu należy dodać, że na greckiej „perełce” znajduje się tylko jeden hostel dla gości.

500 euro dla nowych mieszkańców

Władze Andikitiry, zaniepokojone znacznym spadkiem populacji, postanowiły wdrożyć w życie konkretny plan. Każdy nowy mieszkaniec wyspy, który zechce pozostać na niej na dłużej, będzie otrzymywał wypłatę w wysokości 500,00 euro, czyli około 2 150,00 złotych. Zostanie zapewnione mu także mieszkanie.

Na koniec warto jeszcze dodać, że program dopłat jest sponsorowany przez Grecki Kościół Prawosławny.

Kto może zamieszkać na Andikitirze?

Oczywiście pierwsi w kolejce są rodowici mieszkańcy Grecji oraz greckich wysp. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby o „kawałek ziemi” ubiegali się pozostali mieszkańcy Europy. Najbardziej poszukiwani są rybacy, piekarze, rolnicy, budowlańcy oraz hotelarze.

Kontakt:
Community of Antikythera
Antikythera, 80100
Tel.: +30 2736033004
Fax: +30 2736033471

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments