Andaluzja

7 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Andaluzja to malowniczy region położony w południowej części Hiszpanii pomiędzy Murcją i Kastylią, bezpośrednio graniczący z Portugalią. Stolicą regionu jest Sewilla, a wśród większych ośrodków turystycznych Andaluzji można także wymienić Malagę, Kordobę oraz Grenadę. Ten niezwykły hiszpański region jest kolebką tańca flamenco, słynie z palm daktylowych, upraw bawełny oraz drzew oliwkowych. Zwieńczeniem tego pięknego krajobrazu jest najwyższy szczyt Hiszpanii – Mulhacen o wysokości 3479 m. n.p.m. należący do masywu Sierra Nevada.

Klimat w Andaluzji

Andaluzja cieszy się sporym powodzeniem wśród turystów z całej Europy za sprawą łagodnego klimatu, którym można tu cieszyć się przez cały rok. W letnich miesiącach ciężko tu o opady deszczu, temperatury utrzymują się w okolicach 30 stopni, natomiast kwiecień, maj oraz październik to również wysokie temperatury oraz perfekcyjne warunki do zwiedzania.

Kurorty w Andaluzji oraz atrakcje turystyczne

Ten hiszpański region dzieli się na osiem głównych prowincji:
-Kordoba
-Kadyks
-Grenada
-Almeria
-Malaga
-Huelva
-Jaen
-Sewilla

W poszczególnych dystryktach kryją się prawdziwe potęgi turystyczne, a wśród nich na szczególną uwagę zasługują z pewnością:

-Costa del Sol, czyli z hiszpańskiego wybrzeże słońca. Idealne miejsce do wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i koneserów wyszukanej rozrywki. Na Costa del Sol działa bowiem ponad 30 pól golfowych o opinii najlepszych tego typu obiektów w Europie. Z Costa del Sol niedaleko już na Gibraltar, gdzie czuć prawdziwie przeplatającą się kulturę europejską i afrykańską, wpływy marokańskie, dużo akcentów brytyjskich i hiszpańskich. Costa del Sol to także ojczyzna corridy i festiwali flamenco. Na Wybrzeżu Słońca warto zwiedzić Malagę, w szczególności wielki pałac Alcazaba, muzeum Pablo Picasso oraz zamek Castillo de Gibralfaro.-Sierra Nevada – najwyższy masyw w kontynentalnej części Hiszpanii to świetnie przygotowany region narciarski oraz gratka dla amatorów turystyki górskiej.
Sewilla – stolica regionu z bogactwem zabytków: Plac Hiszpański, Alcazar, Park Marii Luizy, Dom Piłata – pałac w tradycyjnym andaluzyjskim stylu mudéjar z dziełami Francisca Goyi.
– Cordoba – miasto z mocno wyczuwalnymi wpływami muzułmańskimi. Znajduje się tu wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, największy na Półwyspie Iberyjskim meczet La Mezquita.

Andaluzja – informacje praktyczne

-Zdecydowanie najłatwiej dostać się do Hiszpanii samolotem. W Andaluzji najpopularniejszymi lotniskami są te w Sewilli i Maladze. Lot z Polski potrwa ok. 3,5 godziny.
Walutą obowiązującą w Hiszpanii jest euro, w które bez trudu można zaopatrzyć się w każdym kantorze na terenie Polski.
-Dialekt andaluzyjski może być zadziwiający nawet dla osób dobrze władających językiem hiszpańskim. Dodatkowo tutejsza ludność nie zawsze mówi po angielsku. Obiekty obsługujące turystów jednak są zawsze gotowe na przyjęcie gości porozumiewających się po angielsku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments