Almunecar

29 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Andaluzja to region w południowej Hiszpanii słynący m.in. z flamenco, upraw oliwek i cytrusów, a także z pięknych kurortów, gdzie panują doskonałe warunki do plażowania i aktywnego wypoczynku.

Almunecar to nieduża miejscowość (niespełna 26,5 tys. mieszkańców) leżąca w Andaluzji, prowincji Grenada. Jest to zyskujący z każdym rokiem na popularności ośrodek wypoczynkowy wchodzący w skład Costa Tropical. Zlokalizowany jest pomiędzy dwoma znanymi kurortami – Nerją a Motrilem. To, ile się leci do Hiszpanii w te strony, zależy od paru czynników, niemniej średni czas podróży samolotem z Polski do Grenady lub Malagi  to ok. 4 godziny. Z tych miast do Almunecar kursują autobusy.

Ceny w Almunecar

Jednostką monetarną Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,27 zł – kurs z dnia 29 stycznia 2020 r.), w związku z czym kwestia, jaką walutę zabrać do Hiszpanii, jest rozstrzygnięta. Z zaopatrzeniem się w odpowiednią ilość euro w Polsce nie będzie problemu, aczkolwiek warto pamiętać, że w Hiszpanii funkcjonuje znakomicie rozbudowana sieć bankomatów i powszechnie akceptowane są płatności kartami. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, więc przyda się więcej pieniędzy. Jakie pamiątki z Hiszpanii nabyć w Almunecar? Opcji do wyboru jest sporu, np. magnesy na lodówkę, kubki, breloki, tradycyjne stroje do flamenco, wachlarze, wina, oliwki, oliwy z oliwek czy wędliny. Turyści chętnie kupują też biżuterię oraz wyroby ceramiczne.

Zabytki w Almunecar

Podczas pobytu w Almunecar warto zobaczyć:

– zamek San Miguel – zbudowany przez Fenicjan zespół pałacowy, w którym obecnie mieści się Muzeum Archeologiczne,

– pozostałości po rzymskich budowlach, np. łaźniach i akwedukcie,

– Factoria de Salazones – stanowisko archeologiczne obejmujące jedną z najstarszych fabryk solankowych i ryb w Andaluzji,.

– Kościół Wcielenia z XVI w.,

– Pałac la Najarra z XIX w.,

– park botaniczny El Majuelo,

– park ornitologiczny Loro Sexi,

– akwarium morskie składające się z 20. zbiorników wodnych,

– Muzeum i Ogród Bonsai.

Plaże w Almunecar

Wybrzeże w Almunecar rozciąga się na długości ok. 19 km. Odcinek ten podzielony jest na ponad 20 plaż. Dwie z nich, a mianowicie Velilla San Cristobal i La Herradura, są podświetlone nocą i uważane za jedne z najlepszych plaż na całym Costa Tropical. La Herradura otoczona jest przez masywy górskie, więc można tu podziwiać fantastyczne widoki. Znaczna część plaż w Almunecar odznacza się wyglądem charakterystycznym dla plaż śródziemnomorskich – pokryte są ciemnym piaskiem z domieszką żwiru i kamieni.

Aktywny wypoczynek w Almunecar

W Almunecar bardzo dużą popularnością cieszy się nurkowanie. Tutejsze wybrzeże słynie bowiem z bogactwa świata podwodnego. Lubianymi formami aktywności są też inne sporty wodne, np. windsurfing, żeglarstwo, kajakarstwo czy jazda na nartach wodnych. Okolica zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych. Poza tym na Costa Tropical nie brakuje pól golfowych.

Pogoda w Almunecar

Kiedy lecieć do Hiszpanii na wczasy w Almunecar? W miasteczku panuje klimat subtropikalny śródziemnomorski. W ciągu roku występuje tu ok. 340. słonecznych dni. W lipcu i sierpniu są najwyższe temperatury. Almunecar właśnie wtedy jest najchętniej odwiedzane – termometry pokazują ponad 30 st. C. Zimy w tej części Hiszpanii są krótkie i łagodne. Co zabrać na wakacje w Almunecar? Przede wszystkim lekką odzież i wygodne obuwie, kosmetyki chroniące przed słońcem, okulary słoneczne i kapelusze. Nie wolno ponadto zapomnieć o ważnych dokumentach, pieniądzach i ubezpieczeniu, które przyda się w razie kłopotów ze zdrowiem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments