ALMA de México

8 stycznia 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ALMA de México to meksykańska tania linia lotnicza, której główną siedzibą było miasto Guadalajara. Guadalajara, o czym możecie nie wiedzieć, stanowi doskonałe miejsce, aby rozpocząć przygodę z gorącym Meksykiem i przyciąga uwagę historycznymi zabytkami.

ALMA de México – gdzie latały?

Poniżej przygotowaliśmy listę miejsc, do których można było udać się z przewoźnikiem ALMA de México.

  • Port Lotniczy Aguascalientes (w Meksyku).
  • Port Lotniczy Campeche (w Meksyku).
  • Port Lotniczy Chihuahua (w Meksyku).
  • Port Lotniczy León-Del Bajío niedaleko León, w stanie Guanajuato (w Meksyku).
  • Port Lotniczy Oaxaca-Xoxocotlán (w Meksyku).
  • Port Lotniczy Puebla (w Meksyku).
  • Port Lotniczy Veracruz (w Meksyku).

Warto również wspomnieć, że linia miała w planach loty do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Niestety, upadek przedsiębiorstwa przekreślił wszystkie cele i zamierzenia.

ALMA de México – historia

Historia przewoźnika ALMA de México jest stosunkowo krótka – firma powstała w 2006 roku, a już w 2008 zakończyła swoją działalność. Przez dwa lata istnienia, Aerolíneas Mesoamericanas (działająca jako ALMA de México) zapewniała swoim klientom dostęp do oferty online oraz konkurencyjne ceny na wszystkich trasach. Pomimo faktu, że linia była uważana za jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie, nie przetrwała próby czasu. Na drodze do sukcesu stanęły jej wszechobecna konkurencja oraz rosnące ceny paliw.

Zobacz również: Alpine Air Express, American Airlines, Ariana Afghan Airlines, Arik Air, Arkia Israel Airlines, Armavia, Atlasjet, Austrian Airlines, Avianca oraz Azerbaijan Airlines.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments