Alicante

2 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Na Costa Blanca w Hiszpanii wiele jest miejsc, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje. Na południu Wspólnoty Walenckiej znajduje się Alicante będące stolicą prowincji noszącej tą samą nazwę.

Alicante to jedno z najpiękniejszych miast położonych w południowej części Hiszpanii. To nie tylko bardzo ważny ośrodek turystyczny, ale także liczący się port handlowy. Liczy ponad 330 tys. mieszkańców. Dysponuje własnym portem lotniczym obsługującym międzynarodowe połączenia. To, ile się leci do Hiszpanii w te strony, zależy przede wszystkim od rodzaju lotu oraz odległości pomiędzy lotniskami – lot z Polski do Alicante trwa średnio ok. 3 godziny 20 minut.

Ceny w Alicante

Wybierając się do Alicante, lepiej zabrać ze sobą większą ilość pieniędzy z uwagi na ceny. Hiszpania nie jest najtańszym kierunkiem, niemniej to, ile wydamy, uzależnione jest m.in. od tego, gdzie będziemy robić zakupy i spożywać posiłki oraz od atrakcji, z których zamierzamy skorzystać. W Hiszpanii walutą jest euro (1 EUR to ok. 4,25 zł – kurs z dnia 2 stycznia 2020 r.). W euro bez problemu zaopatrzymy się w polskich kantorach, a w razie potrzeby w Alicante nie będzie kłopotu z wypłaceniem gotówki z bankomatu. Ponadto – podobnie jak w  całej Hiszpanii – są tu powszechnie akceptowane płatności kartą. Co nabyć w Alicante na pamiątkę z Hiszpanii? Najchętniej kupowane przez turystów są m.in. hiszpańskie wachlarze (abanico), oliwa z oliwek, wina, sangria, przyprawy, szynki, sery, turron (hiszpański nugat), wyroby rękodzielnicze oraz biżuteria.

Zabytki w Alicante

Alicante jest miastem mogącym się poszczycić bogatą historią i długimi tradycjami. Nie brakuje tu godnych uwagi obiektów takich jak m.in.:

– cytadela Castillo de Santa Bárbara,

– stare miasto Barrio de Cruz, gdzie znajduje się XIV-wieczny kościół Basílica de Santa María, najstarszy kościół w Alicante,

– katedra Concatedral de San Nicolás de Bari – dawniej był to meczet,

– barokowy ratusz Ayuntamiento, którego budowę ukończono w 1760 r.,

– Teatro Principal – teatr otworzył swe podwoje w 1847 r.,

– katedra św. Mikołaja,

– promenada nadmorska Explanada de España,

– park Parque de Canalejas zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie morza,

– park Parque de El Palmeral znajdujący się w południowej części Alicante, na obrzeżach miasta,

– hotel Tryp Gran Sol,

– kościół i klasztor Kapucynów,

– hala targowa.

– arena walk byków Plaza de Torros,

– muzea,  np. Muzeum Sztuki XX wieku, Museo Taurino, Museo de la Asegurada etc.

Plaże w Alicante

Plaże w Alicante uważane są za jedne z najpiękniejszych we Wspólnocie Walenckiej. Główną plażą w Alicante jest plaża San Juan pokryta drobnym, złocistym piaskiem. Od lotniska w mieście oddalona jest o ok. 25 km. Na długość liczy ok. 2900 m, a na szerokość ok. 85 m. Innymi znanymi plażami w omawianym kurorcie są: La Playa del Saladar Urbanova (ok. 1600 m długości i ok. 52 m szerokości), Playa del Postiguet (ok. 900 m długości i ok. 50 m szerokości), Playa de Almadraba (ok. 750 m długości i ok. 6 m szerokości), laya de la Albufereta (ok. 400 m długości i ok. 18 m szerokości), Playa de Agua Amarga (ok. 250 m długości i ok. 50 m szerokości; można tu przyjść z psami).

Aktywny wypoczynek w Alicante

W Alicante panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych dyscyplin sportowych. Miasto to istny raj dla miłośników sportów wodnych, np. windsurfingu, kitesurfingu, żeglowania, nart wodnych czy nurkowania. Mieści się tu wiele klubów żeglarskich, gdzie można pobrać lekcje i wypożyczyć sprzęt. Alicante jest też chętnie odwiedzane przez fanów kolarstwa szosowego i górskiego. Piękne widoki w mieście i okolicach zachęcają też do spacerów.

Pogoda w Alicante

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop w Alicante? Każda pora jest dobra, aby odwiedzić ten popularny kurort, niemniej sezon turystyczny zaczyna się tu w maju i trwa do końca września. W Alicante temperatury są najwyższe w lipcu i sierpniu (średnio ok. 30 st. C) – na te miesiące przypada szczyt sezonu turystycznego. Najchłodniej jest natomiast w grudniu oraz w styczniu, gdy termometry pokazują przeciętnie ok. 13 st. C. Jeśli ktoś lubi słoneczną pogodę, ale nie przepada za tłumami, powinien wybrać się do Alicante w kwietniu, na początku maja lub w październiku. Co zabrać na wakacje w Hiszpanii w Alicante? Podstawowymi rzeczami, o których trzeba pamiętać są: dokumenty, pieniądze, odzież adekwatna do pory roku, ubezpieczenie zdrowotne oraz kosmetyki chroniące przed słońcem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments