Albir

30 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wakacje na Costa Blanca to doskonały wybór, jeśli chodzi o urlop w Hiszpanii. Pobyt w jednym z kurortów znajdujących się w tym regionie turystycznym dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Wybrać się można m.in. do Albiru.

Albir to piękny kurort leżący pomiędzy miejscowościami Altea a Benidorm, w północnej części Costa Blanca. Słynie m.in. z tego, że należy do grona najbardziej prestiżowych lokalizacji na zakup nieruchomości w całej Hiszpanii. Najbardziej okazałe domy rodzinne i wille na Costa Blanca znajdują się właśnie tutaj. Lot do Hiszpanii w te strony trwa średnio nieco ponad 3 godziny. Aby się dostać do Albiru, najlepiej udać się samolotem do Alicante (można też do Walencji, ale stąd jest dalej), a następnie przesiąść się w autobus lub wynająć samochód. Z lotniska kursują również taksówki.

Ceny w Albirze

Jednostką monetarną obowiązującą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 30 grudnia 2019 r.). W kwestii tego, jaką walutę zabrać do Hiszpanii na wczasy w Albirze, sprawa jest zatem prosta. Przyda się więcej pieniędzy, ponieważ w Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, co da się odczuć szczególnie w miejscach najchętniej odwiedzanych przez turystów. Oczywiście w Albirze honorowane są płatności kartą, nie ma też problemu z podjęciem gotówki z bankomatu. Co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w Albirze? Hiszpańskie wina, wędliny, wyroby rękodzielnicze (np. cermiczne, skórzane), biżuteria, magnesy na lodówkę – to jedne z najczęściej kupowanych pamiątek.

Zabytki w Albirze

Albir to typowo turystyczna miejscowość. Przechadzając się główną promenadą spacerową Paseo de las Estrellas, można podziwiać lokalne domy i krajobraz. Warto potraktować Albir jako świetną bazę wypadową do wycieczek po okolicy. Dokąd można się wybrać? Oto kilka propozycji:

– Benidorm – w popularnym kurorcie oddalonym od Albiru o ok. 4 km znajduje się m.in. park rozrywki Mundomar, niedaleko są też parki rozrywki Terra Mitica i Aqua Natural,

– Altea – urocze miasteczko urzekające średniowiecznym klimatem i starówką,

– Walencja – w trzecim co do wielkości mieście Hiszpanii można zobaczyć m.in. katedrę, ośmioboczną dzwonnicę El Micalet, Pałac Marqués de Dos Aguas, giełdę jedwabiu Lonja de la Seda (obiekt z listy UNESCO) etc.,

– Alicante – znane kąpielisko zlokalizowane u stóp skalistego wzniesienia,

– wodospady Algar usytuowane niedaleko Calpe i Benidorm,

– góry Sierra Helada.

Plaże w Albirze

Plaże w Albirze są kamienisto-żwirkowe. Główną plażą jest Playa de Raco de L’Albir licząca na długość ok. 600 m. Słynie z tego, że woda tutaj zmienia swój kolor w zależności od pory dnia i roku. Plaża jest strzeżona i wyróżniona certyfikatem Blue Flag świadczącym o jej wysokiej jakości. Posiada bardzo dobrze zorganizowaną infrastrukturę – włącznie z placami zabaw dla dzieci.

Aktywny wypoczynek w Albirze

W Albirze – podobnie jak i na całym Costa Blanca – panują idealne warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych: windsurfingu, żeglarstwa, narciarstwa wodnego i wielu innych. Ponadto okolica sprzyja wycieczkom pieszym oraz rowerowym. Można też grać w różne gry zespołowe jak siatkówka czy koszykówka.

Pogoda w Albirze

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Albirze? Costa Blanca znajduje się pod wpływem suchego klimatu śródziemnomorskiego z upalnymi latami i krótkimi, łagodnymi zimami. W miesiącach letnich, na które przypada szczyt sezonu turystycznego, panują najwyższe temperatury. Albir przeżywa oblężenie w lipcu i sierpniu, kiedy termometry pokazują średnio ok. 30 st. C. Najchłodniej jest natomiast w styczniu – przeciętna temperatura wynosi wówczas ok. 16 st. C. W zależności od wybranego terminu trzeba się odpowiednio przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać latem do Albiru? Przede wszystkim ważne dokumenty, pieniądze i stosowną odzień, przydadzą się też ubezpieczenie zdrowotne i kosmetyki przeciwsłoneczne.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments