Airbnb

19 listopada 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Airbnb to internetowy serwis umożliwiający wynajęcie miejsca na pobyt w różnych krajach. Swoje ogłoszenia dodają tu osoby oraz podmioty zajmujące się profesjonalnym wynajmem oferujące krótkoterminowy wynajem domów, mieszkań, pokoi czy nawet jedynie łóżek.

Airbnb to platforma założona w 2008 r. w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. W bazie serwisu znajduje się niemalże 5 mln ofert ze 191 krajów. Firma dokłada wielu starań, aby zapewnić maksymalny poziom transakcji (miejsca noclegowe są wynajmowane bezpośrednio od właścicieli). Służy temu m.in. system wiadomości (kontakt klienta z gospodarzem możliwy jest tylko za pośrednictwem serwisu), uwierzytelnianie kont, system zapewniający ochronę przed oszustwami czy Gwarancja dla Gospodarzy i Program Ubezpieczenia Gospodarzy etc.

Rejestracja na Airbnb

Rejestracja na Airbnb jest bezpłatna. Od gospodarzy pobierana jest 3 proc. prowizja za rezerwację. Co miesiąc na platformie rejestruje się średnio ok. 14 tys. nowych gospodarzy – obecnie jest ich ok. 2,9 mln. Średnia dobowa liczba pobytów na Airbnb wynosi 800 tys. Od klientów pobierane są natomiast opłaty za wynajem miejsca na pobyt, a także kaucje (kaucja zwracana jest w przeciągu kilku dni od opuszczenia lokalu).

Osobom korzystającym z Airbnb udostępniana jest opcja uczestnictwa w programie partnerskim. Rejestrując się na platformie klient otrzymuje link polecający – aby otrzymać środki na podróże, powinien wysłać go swoim znajomym. Jeśli ktoś zarejestruje się z tego właśnie linku, otrzyma kupon do wykorzystania przy pierwszej rezerwacji – gdy znajomy pierwsza kwalifikowana rezerwacja będzie zakończona, osoba wysyłająca link polecający dostaje 20 USD do wykorzystania przy własnej rezerwacji Airbnb.

Zakładając konto po kliknięciu w poniższą grafikę otrzymacie na start 100 zł rabatu na pierwsze zamówienie:

Pierwsza rezerwacja na Airbnb

Kilkukrotnie już korzystałem z miejsca noclegowych na Airbnb, a w tym podczas dwóch wycieczek, które szczegółowo opisałem. Chodzi o Rzym bez biura podróży i Madryt bez biura podróży. W obu przypadkach znajdowaliśmy się bardzo blisko największych atrakcji tych miast, w zasadzie między nimi. I to jest największy plus korzystania z miejsc noclegowych na tym portalu. Płacisz bardzo mało, a do najważniejszych miejsc nie musisz dojeżdżać – dojdziesz do nich. Jak pierwszy raz zarezerwować nocleg? Kieruj się następującymi krokami.

  1. Kliknij poniższą grafikę. Dzięki temu dostaniesz 100 zł na pierwszą rezerwację.

2. Wyszukiwarka jest prosta w obsłudze. Wypełniasz podstawowe informacje i dostajesz listę dostępnych miejsc noclegowych. Uwaga: nie patrz tylko na cenę. To duży błąd. Ja stawiam wyłącznie na takie miejsca, których właściciele mają tytuł super gospodarza czy super hosta. Co to oznacza? Miejsca noclegowe tego człowieka miały w ostatnim roku średnią powyżej 4,8, jeśli chodzi o opinie. Musiał on przyjąć gości co najmniej 10 razy, mieć wskaźnik anulowania poniżej 1 proc. i wskaźnik aktywności co najmniej 90 proc. (tzn. szybko odpowiada). Ogólnie w przypadku takiej oferty możesz mieć niemal pewność, że wszystko będzie w porządku. Wczytaj się w opinię o danym miejscu. Często lepiej zapłacić więcej za nocleg gdzieś w centrum, blisko atrakcji, niż tracić czas i pieniądze na codzienne korzystanie z komunikacji miejskiej,

3. Dokonaj wstępnej rezerwacji. Wtedy gospodarz musi zdecydować, czy to akceptuje. Kiedy możesz spotkać się z odmową? Jeśli np. nie mówisz tylko po polsku,  a gospodarz nie zna tego języka. Otrzymasz informacje o tym, jak otrzymasz klucze. Musisz powiadomić gospodarza, kiedy będziesz na miejscu. Po powrocie pamiętaj o wystawieniu opinii. Osobiście uważam, że noclegi z Airbnb to najlepsza opcja dla tych, którzy wybierają się na zwiedzanie popularnych miast.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments