Aguadulce

12 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Aguadulce to niewielkie andaluzyjskie miasteczko o typowo południowym charakterze – cechujące się wyśmienitymi specjałami regionalnej kuchni oraz przyciągające turystów pięknej swojej wyjątkowej architektury. Dziś znane jest jako prężnie działający ośrodek turystyczny z nowoczesną bazą hotelową oraz wyraźnie nastawione na napływających tutaj turystów.

Położenie

Wiele osób wybiera Aguadulce na miejsce swoich wakacji ze względów praktycznych. Miejscowość jest położona tylko 11 km od portu lotniczego w Almerii, leży niedaleko popularnego kurortu wakacyjnego – Roquetas de Mar, przy autostradzie a7, którą dostać można się praktycznie we wszystkie miejsca hiszpańskiego wybrzeża. A jeśli komuś znudzą się góry, wystarczy nieco ponad godzina podróży by znaleźć się w regionie Sierra Nevada z najwyższym pasmem górskim w kontynentalnej Hiszpanii. Z Aguadulce codziennie można dostać się także drogą morską do Maroka lub innych afrykańskich krajów.

Atrakcje turystyczne

Piękne morze, czyste plaże oraz wysokie temperatury przez wiele miesięcy to nie wszystko, to sprawia, że Aguadulce to prawdziwy raj dla wczasowiczów. Tutejsze restauracje serwują pyszne regionalne jedzenie, a także nie stronią od oferowania przysmaków kuchni azjatyckiej czy meksykańskiej.
Zwiedzanie Aguadulce można rozpocząd od blisko 200-letnich stanowisk archeologicznych, w których odkryto pozostałości po starożytnych cywilizacjach bytujących na Półwyspie Iberyjskim. Oglądanie miejsc, w których odnalezione zostały takie skarby najlepiej rozpocząć od spaceru wzdłuż linii brzegowej Aguadulce.
Ciekawym pomysłem na spędzenie popołudnia może być przechadzka po porcie, gdzie działa sporo straganów z lokalnymi wyrobami, są tutaj piękne zachody słońca, a marina obfituje w bary i restauracje, które umieszczone są już na wodzie – skąd roztaczają się piękne widoki na łodzie i zatoczkę.
W pobliżu Aguadulce leży miasto Garrucha – przepiękny port morski pomiędzy plażami Mojacar oraz Vera. Garrucha była niegdyś osadą rybacką z wieżą chroniącą wybrzeże przed atakami piratów. Świeże ryby po dziś dzień można tam kupić na każdym kroku. Jest to również doskonałe miejsce dla amatorów fotografowania, żeglowania czy surferów.

Wakacje w Aguadulce

Stosunkowo trudno znaleźć ofertę polskich biur podróży w te strony. Warto jednak na własną rękę zorganizować lot oraz nocleg w dostępnych tu willach czy apartamentach. Całe wybrzeże Costa de Almeria jest w Hiszpanii prawdziwą perełką, a turystów z pewnością jest tutaj znacznie mniej niż na Costa del Sol czy w innych popularnych kurortach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments