Afrykarium i zoo we Wrocławiu

11 czerwca 2023
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.4]

Wrocławski ogród zoologiczny jest najstarszym zoo w Polsce, założono go jeszcze w XIX wieku. Słynie z pięknych terenów, zabytkowych budynków i niezwykle bogatej fauny, dzięki czemu wrocławskie zoo zalicza się do najchętniej odwiedzanych tego typu miejsc w Europie. Jedną z jego największych atrakcji jest nowoczesne afrykarium.

Zoo we Wrocławiu – afrykarium i inne atrakcje

Afrykarium to specjalne miejsce poświęcone wyłącznie afrykańskiej przyrodzie. Kompleks tworzy kilka ekosystemów związanych z życiem wodnych zwierząt na terenie Afryki, a podziwiać je można między innymi spacerując efektownymi, podwodnymi korytarzami.

Afrykarium to bodaj największa atrakcja wrocławskiego zoo, ale będąc w ogrodzie warto zajrzeć także w inne miejsca – mieszka tutaj ponad tysiąc różnych gatunków zwierząt. Dzieci mogą pojeździć na kucykach, są organizowane pokazy karmienia dzikich zwierząt, do tego zoo przygotowało dla swoich gości atrakcyjną grę terenową Zooquest. Ogród można zwiedzać samodzielnie albo z przewodnikiem, jest też opcja przejażdżki meleksem.

Zoo we Wrocławiu – afrykarium

To, co przyciąga większość zwiedzających, to właśnie afrykarium. Początek wycieczki po afrykarium to Morze Czerwone i jego niesamowici mieszkańcy, z mnóstwem kolorowych ryb i największymi na świecie żółwiami. Druga w kolejce jest Afryka Wschodnia, znana z obecności hipopotamów, najmniejszych na świecie antylop oraz endemicznych ryb zamieszkujących jeziora Wielkich Rowów Afrykańskich.

Kanał Mozambicki to ogromne akwarium z 18-metrowym, przeźroczystym tunelem, który umożliwia podziwianie żółwi, rekinów i płaszczek w ich naturalnym środowisku. Kolejne na liście jest Wybrzeże Szkieletów, czyli strefa z pingwinami przylądkowymi, kotikami afrykańskimi, meduzami, murenami i innymi ciekawymi gatunkami ryb. Na końcu jest Dżungla nad rzeką Kongo, w której obejrzeć można krokodyle, manaty oraz przeróżne gatunki afrykańskich ptaków.

Zoo we Wrocławiu – jak dojechać?

Do wrocławskiego zoo można łatwo dojechać samochodem, ale ogród nie posiada własnego parkingu dla gości, trzeba skorzystać z płatnego miejsca postojowego przy Hali Stulecia. Obok Hali są także przystanki komunikacji miejskiej – do zoo dojeżdżają autobusy 145 i 146, oraz tramwaje 1, 2, 4, 10 i 16.

Zoo we Wrocławiu – godziny otwarcia

Wrocławski ogród zoologiczny jest otwarty codziennie, także w dni świąteczne. Afrykarium oraz resztę zoo można zwiedzać w godzinach 9:00 – 16:00, w weekendy i święta zoo jest otwarte do godziny 17:00. Kasy są zamykane godzinę wcześniej i od tej pory nie można już wejść na teren ogrodu, jest on dostępny wyłącznie dla osób, które rozpoczęły zwiedzanie wcześniej.

Zoo we Wrocławiu – cennik

Bilet normalny kosztuje 60 zł, ulgowy 50 zł. Dla rodziny są specjalne pakiety – 195 zł dla dwójki dorosłych i trójki nieletnich dzieci. Grupowy bilet ulgowy można kupić za 40 zł, a normalny za 50 zł od osoby.

Jest także opcja wykupienia karty rocznej – jej cena wynosi 120 zł, z ulgą 80 zł. Do tego wrocławskie zoo organizuje jeszcze tańsze wejścia dla konkretnych grup zwiedzających: rodzinne poniedziałki, tańsze środy dla studentów oraz czwartki dla emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych.

Zarezerwuj bilety do Afrykarium online

 

Zoo we Wrocławiu – czy warto?

Wrocławski ogród zoologiczny nie bez powodu jest tłumnie odwiedzany przez cały rok. Żyje tu bardzo dużo gatunków zwierząt, w tym gatunki zagrożone wyginięciem, otoczone profesjonalną opieką przez personel ogrodu. Latem oglądanie zwierząt można połączyć z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, ale i zimą jest tu co robić – my byliśmy we wrocławskim zoo w styczniu i polecamy to miejsce niezależnie od pory roku. Zoo można zwiedzać z małymi dziećmi, na pewno nie będą się one tu nudzić.

Wybierasz się do Wrocławia? Wjedź na Sky Tower. Relaks zapewni aquapark we Wrocławiu. Kolejną ciekawostką jest kolej linowa Polinka, a niesamowite wrażenia może zapewnić Hydropolis.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments