Wiza na Zanzibar

26 lipca 2018
[Głosów: 24   Average: 4.7/5]

Zanzibar (zwana także jako Unguja) jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim, w całości należącą do Tanzanii. Ciekawostką może być fakt, że Unguja stanowi największą wyspę Archipelagu Zanzibar. Jej powierzchnia wynosi 1 658 km². Największym miastem na wyspie jest… Zanzibar.

Każdy, kto zamierza odpocząć na jednej z zanzibarskich plaż, powinien zarezerwować wycieczkę na wyspę, a także sprawdzić, jak wyglądają podstawowe procedury wizowe. Wszystko po to, aby na miejscu nie zaskoczył ich żaden szczegół.

Zanzibar – kiedy wyrabia się wizę?

Wizę wyrabia się zaraz po przylocie na Zanzibar – na lotnisku. W otrzymanym formularzu należy wpisać podstawowe dane, m.in. dane personalne, cel, a także długość pobytu oraz adres hotelu, w którym zamierzamy zatrzymać się na dłużej. Ważną informacją jest fakt, że wiza jest skonstruowana w języku angielskim (nie zaś w suahili). Po wypełnieniu formularza trzeba przejść do odpowiedniego okienka – w celu uiszczenia opłaty wizowej. Wiza turystyczna jednokrotnego wjazdu kosztuje 50,00 dolarów i uprawnia do pobytu na wyspie do 90 dni. Następnie już z kwitkiem, a także ważnym paszportem, należy udać się do innego okienka. Przy okienku zostaniemy poddani kolejnym procedurom, mianowicie – skanowaniu odcisków palców. Po procedurze skanowania odcisków, przechodzimy do części, w której znajdują się bagaże. Na miejscu będzie czekała na nas spora „niespodzianka” – torby, a także walizki – zamiast na taśmie – będą rozstawione na podłodze, pod ścianą. Trzeba także uzbroić się w cierpliwość – mieszkańcy Tanzanii nie wiedzą co to pośpiech…

Wybierasz się na wakacje na pachnącą cynamonem oraz goździkami „Wyspę Przypraw”? Konieczne spakuj do walizki letnią odzież wierzchnią oraz słownik. Pamiętaj także, że Zanzibar stanowi bezpieczny kierunek na wakacje z rodziną, dlatego śmiało możesz zabrać w podróż swoje pociechy.

Zobacz Również

Komentarze