Tani internet w Egipcie

19 marca 2017

Egipt w dalszym ciągu zaliczany jest do strefy, z której połączenia telefoniczne i internetowe są dla Polaków kosmicznie drogie. Zdecydowana większość hoteli daje już dostęp do internetu – najczęściej w lobby, w wybranych hotelach dostaniecie dostęp nawet w pokojach, ale jakość połączenia tylko w niektórych przypadkach będzie naprawdę dobra. Kawiarenki internetowe w hotelach to koszt na poziomie 20-40 zł za godzinę korzystania z sieci.

Jak korzystać tanio z Internetu w Egipcie?

Rozwiązanie jest bardzo proste. Musicie kupić kartę Vodafone. Dzięki temu będziecie mieli 3,5 GB transferu do wykorzystania. Pakiet internetowy macie na miesiąc.

Kartę możecie kupić już na lotnisku, ale tam usłyszycie cenę na poziomie 20 Euro. Natomiast w miejscowościach turystycznych, w punktach Vodafone zapłacicie normalną kwotę – 6 Euro. Jakość połączenia jest bardzo dobra. Uwaga: tutaj również dozwolone jest targowanie się 😉 Np. na lotnisku w Hurghadzie macie przy wyjściu z lotniska sklepiki Orange i Vodafone. Jeśli nie będą mieć kolejek, to powinni Wam sami włożyć kartę.

Czy sobie sami poradzicie? Na lotnisku dogadacie się nawet po polsku. W kurortach radzę zapytać rezydenta o najbliższy punkt Vodafone. Może nawet podjedzie z Wami na miejsce. Musicie mieć ze sobą dokumenty. Ceny i transfer mogą się zmieniać – operatorzy wciąż poprawiają ofertę, jak to i w Polsce.

Zobacz również:

Czy kartę można w przyszłości doładować?

Jeśli polecicie na wakacje w Egipcie kolejny raz, to swoją kartę możecie łatwo doładować w punkcie Vodafone. W ostatnich tygodniach ceny doładowań wynosiły odpowiednio: 1GB -25 Le, 3,5 GB – 60 Le I 7 GB -100 Le.

Ile zostało transferu do wykorzystania?

Najwygodniej zainstalować aplikację, która będzie Wam wskazywała ile zostało do wykorzystania transferu danych, ile SMSów i minut. Ta aplikacja to Ana Vodafone. Pobierzecie ją za darmo z Google Play. 

Zobacz Również

Komentarze