Tani internet w Egipcie. Czy Whatsapp działa w Egipcie?

17 września 2023
Click to rate this post!
[Total: 812 Average: 4.3]

Egipt w dalszym ciągu zaliczany jest do strefy, z której połączenia telefoniczne i internetowe są dla Polaków kosmicznie drogie. Zdecydowana większość hoteli daje już dostęp do internetu – najczęściej w lobby, w wybranych obiektach dostaniecie dostęp nawet w pokojach, ale jakość połączenia tylko w niektórych przypadkach będzie naprawdę dobra. Kawiarenki internetowe w hotelach to koszt na poziomie 20-40 zł za godzinę korzystania z sieci.

Zanim wylądujesz w Egipcie

Wyłącz dane mobilne. Niewiele czasu potrzeba, żeby operator naliczył kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych za połączenie z siecią. Ten błąd popełnia wiele turystów. Ty tego nie rób!

Jak korzystać tanio z internetu w Egipcie?

Rozwiązanie jest bardzo proste. Musicie kupić lokalną kartę SIM. Dzięki temu będziecie mieć daną ilość transferu do wykorzystania. Pakiet internetowy macie na miesiąc.

Lokalna karta SIM w Egipcie. Ile kosztuje karta SIM w Egipcie?

Przebywając w Egipcie, warto mieć stały dostęp do internetu, co ułatwi podróżowanie, zwiększy poziom bezpieczeństwa i umożliwi szybki kontakt z bliskimi osobami. Dostęp do sieci można mieć w niemal każdym zakątku Egiptu, lepiej jednak uważać na publiczne wi-fi, ponieważ wielu turystów zostało w ten sposób ofiarą oszustwa oraz wyłudzenia danych. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem podczas wakacji w Egipcie jest zakup lokalnej karty SIM.

Jak działają karty SIM w Egipcie?

Nie ma tu żadnej różnicy i wygląda to tak samo jak w przypadku karty krajowego operatora, z jakiej korzystamy na co dzień. Turystom sprzedawane są karty pre-paid, które pozwalają na przeglądanie internetu, rozmowy telefoniczne i wysyłanie SMS-ów. Karty są dostępne na lotniskach oraz w salonach sprzedaży danego operatora.

Porównanie cen egipskich kart SIM

karta 15 dni 30 dni 90 dni
Holafly eSIM 6 GB/34$
SimOptions 10 GB/50$
Vodafone 10 GB/9$
30 GB/18$
Orange 10 GB/8$
40 GB/18$
Etisalat 7 GB/8$
12 GB/11$
25 GB/15$
40 GB/21$
WE SIM 1.3 GB/1$
3.2 GB/2$
6.3 GB/4$
10 GB/6$
23 GB/11.50$
50 GB/25$

 

Najlepsze karty SIM dostępne w Egipcie

Holafly eSIM i SimOptions SIM card są stosunkowo drogie, ale można je zamówić jeszcze przed przyjazdem do Egiptu i nie ma żadnych kłopotów z instalacją na telefonie czy tablecie. Są to także karty, które zapewniają wsparcie klienta w języku angielskim. Karty eSIM są wygodne także z tego względu, że nie wymagają fizycznego nośnika, dzięki czemu da się z nich korzystać także na telefonach bez slotu dual sim.

Co dokładnie oferuje każda z dostępnych w Egipcie kart?

Kartę Holafly eSIM można aktywować online, przez kod QR wysłany na e-mail użytkownika. Cena jest wyższa niż u konkurencji, za to klient może liczyć na bardzo szybki i niezakłócony transfer danych oraz duży zasięg. Karta jest ważna przez 15 dni, daje 6 GB danych i kosztuje 34 $.

SimOptions ma przygotowaną dla turystów kartę SIM ważną przez 15 dni. Można ją zamówić z wyprzedzeniem – karta zostanie dostarczona na adres domowy. Aktywacja jest bardzo prosta, z menu w języku angielskim. W tej ofercie użytkownik dostaje 6 GB w cenie 40 dolarów.

Turystyczne karty SIM od Vodafone działają w 4G i mogą się pochwalić bardzo dobrym zasięgiem. Vodafone SIM w Egipcie to dwie taryfy:

– 10 GB za 9 $

– 30 GB za 18 $

Oba plany mają ważność przez 30 dni. Aktywacja odbywa się przez SMS, można też dokonać tej procedury na miejscu w salonie operatora.

Sieć Orange w Egipcie sprzedaje turystom karty prepaid na 30 dni. 10 GB kosztuje 8 $, a 40 GB 18 $. Są także specjalne oferty dla osób, które planują bardzo wysokie zużycie danych podczas pobytu w Egipcie. Po 30 dniach kartę można przedłużyć. W ramach pakietu danych jest kilka darmowych minut na rozmowy krajowe i międzynarodowe.

Etisalat zapewnia aż 4 plany:

– 7 GB za 8 $

– 12 GB za 11 $

– 25 GB za 15 $

– 40 GB za 21 $

Wszystkie karty Etisalat mają ważność przez 30 dni. Można je aktywować w salonie albo samodzielnie, przez SMS. W pakiecie jest kilka darmowych minut na połączenia telefoniczne.

WE SIM należy do Telecom Egypt. Karty tego operatora są przedawane głównie na lotniskach. Zasięg jest nieco gorszy niż u konkurencji, ale za to ceny pakietów są widocznie niższe. Najdroższa jest karta na 90 dni, dająca 50 GB za 25 $. Pozostałe plany są na 30 dni:

– 1.3 GB za 1 $

– 3.2 GB za 2 $

– 6.3 GB za 4 $

– 10 GB za 6 $

– 23 GB za 11,50 $

Gdzie kupić kartę SIM w Egipcie?

Kartę z planem turystycznym można zamówić przez internet albo kupić na miejscu, po przybyciu do Egiptu. W tej pierwszej opcji należy się upewnić, że operator wysyła zamówione karty do naszego kraju oraz ile czasu zajmuje dostawa, tak by udało się ją odebrać jeszcze przed wyjazdem. Punkty sprzedaży kart SIM znajdują się na lotniskach międzynarodowych oraz w salonach firmowych operatorów. Aby nabyć kartę prepaid w Egipcie, trzeba mieć ze sobą paszport.

Turystom odradza się zakup kart SIM w nieautoryzowanych punktach. Nierzadko są one tańsze, ale zarazem korzystanie z nich jest mniej bezpieczne, do tego często zdarza się wyłączanie kart przed czasem oraz dostarczanie mniejszych pakietów danych niż to wynikało z umowy zakupu.

Jak aktywować egipską kartę SIM?

Jeśli to karta eSIM, użytkownik musi jedynie zeskanować kod QR, wysłany przez operatora na podany w zamówieniu adres e-mail. Kartę fizyczną trzeba włożyć do urządzenia mobilnego, co oznacza, że trzeba wcześniej usunąć oryginalną kartę SIM krajowego operatora – nie jest to konieczne jedynie w urządzeniach posiadających dwa gniazda SIM. Po włożeniu karty najczęściej przychodzi sms aktywacyjny, z pomocą którego użytkownik może zakończyć konfigurację.

Jakie są wymagania dla karty SIM w Egipcie?

Karta prepaid musi być kompatybilna z posiadanym urządzeniem. Zwykle nie ma z tym problemu, ale żeby mieć pewność, można zrezygnować z zakupu fizycznej karty i wybrać eSIM.

Zobacz również:

Czy kartę można w przyszłości doładować?

Jeśli polecicie na wakacje w Egipcie kolejny raz, to kartę możecie łatwo doładować w punkcie np. Vodafone. W ostatnich tygodniach ceny doładowań wynosiły odpowiednio: 1GB -25 Le, 3,5 GB – 60 Le I 7 GB -100 Le.

Ile zostało transferu do wykorzystania?

Najwygodniej zainstalować aplikację, która będzie Wam wskazywać, ile zostało do wykorzystania transferu danych, ile SMS-ów i minut. Ta aplikacja to Ana Vodafone. Pobierzecie ją za darmo z Google Play. Inne są dostępne dla poszczególnych operatorów. 

Sprawdź też: wiza w Egipcie.

Czy Whatsapp działa w Egipcie?

Tak, działa, ale połączenie video/audio jest blokowane. Natomiast wystarczy, że zainstalujesz sobie na telefonie jedną z aplikacji typu VPN i bez problemów możesz łączyć się, widząc obraz. Darmowe aplikacje ściągniesz ze sklepów Google Play lub App Store.

Uwaga na pocztę głosową w Egipcie

Zapłata za to, że ktoś nagrał się na Twoją pocztę głosową? Nie do pomyślenia, a… jednak. Najlepiej wyłącz pocztę głosową, a jeśli musisz ją mieć, to sprawdź swoją ofertę. Zapłaciłem ponad 200 zł rachunku za to, że codziennie nagrywały mi się panie od fotowoltaiki. Nie popełnijcie tego błędu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments