Kiedy jechać do Hiszpanii?

3 lipca 2017

[Głosów:11    Średnia:4.5/5]
Urlop w Hiszpanii to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Kraj ten, oprócz słonecznej pogody, ma do zaoferowania wiele innych atrakcji – żeby wspomnieć o wspaniałych zabytkach czy słynącej z niezwykłych smaków kuchni. Do Hiszpanii warto wybrać się bez względu na porę roku, niemniej termin najlepiej dopasować do indywidualnych preferencji w zakresie spędzania czasu na wakacjach.

Hiszpania w styczniu

Styczeń to najchłodniejszy miesiąc w Hiszpanii, średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą 11 st. C. W tym terminie niewielu turystów decyduje się na pobyt w Hiszpanii – jeśli już, to częściej wybierają Wyspy Kanaryjskie aniżeli Półwysep Iberyjski. Aura sprzyja spacerom i zwiedzaniu, zwłaszcza dużych miast, ale warto uzbroić się w cieplejszą odzież oraz parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, bo może padać.

Hiszpania w lutym

Luty pod względem temperatur przypomina styczeń. Dobrą opcją na ten miesiąc są Wyspy Kanaryjskie – polecane głównie tym osobom, które mają dość polskiej zimy. Jeżeli ktoś lubi zwiedzać, niech pomyśli o wyjeździe np. do Madrytu, gdzie z całą pewnością nie będzie się nudzić.

Hiszpania w marcu

Marzec przynosi wyraźne ocieplenie. Na Teneryfie, Fuerteventurze czy Gran Canarii woda morska jest już na tyle ciepła – ok. 18 st. C, że można bez problemu pokusić się o pierwsze kąpiele morskie. Co się zaś tyczy części europejskiej, aura jest zróżnicowana – wszystko zależy od regionu. W centrum i na północy jest jeszcze chłodnawo. Im bardziej na południe, tym cieplej.

Hiszpania w kwietniu

Urlop w Hiszpanii w kwietniu to idealna propozycja dla tych, co nie przepadają za upałami i lubią  zwiedzać. Jest już ciepło, średnio od 17 do 20 st. C, przybywa słonecznych dni, temperatury nie męczą. Do tego w najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscach jest taniej aniżeli w sezonie.

Hiszpania w maju

Maj to w Hiszpanii piękna wiosna pełną parą. Szczególnie na północy można podziwiać ją w pełnej krasie, gdyż właśnie ta część kraju jest w największym stopniu pokryta obszarami zalesionymi oraz uprawowymi. W ciągu dnia słupek rtęci pokazuje ponad 20 st. C, lecz nie jest gorąco. Jeśli ktoś zdecyduje się przyjechać w tym czasie do znanych kurortów na wybrzeżu, to nie ma przeszkód, aby korzystać z uroków kąpieli morskich.

Hiszpania w czerwcu

W czerwcu sezon turystyczny w Hiszpanii zaczyna się na dobre. Temperatura w ciągu dnia oscyluje przeciętnie w granicach od 28 do 30 st. C, choć na północy i centrum jest chłodniej. W ośrodkach wczasowych robi się tłoczno, a ceny idą w górę.

Hiszpania w lipcu

Jeśli komuś marzy się urlop w Hiszpanii w lipcu, stosownej rezerwacji powinien dokonać z paromiesięcznym wyprzedzeniem. To pełnia sezonu i przeciętnie 32 st. C w ciągu dnia. Temperatura wody wynosi 25 st. C. Warunki idealne do plażowania.

Hiszpania w sierpniu

Sierpień to ciąg dalszy upalnego hiszpańskiego lata. Pod względem temperatur w odniesieniu do lipca nic się nie zmienia. Dobre miejsce na plaży trzeba zająć sobie wczesnym porankiem. Kurorty nie narzekają na brak wczasowiczów.

Hiszpania we wrześniu

Aura panująca we wrześniu przypomina czerwiec, chociaż powietrzu już czuć zbliżające się jesienne ochłodzenie. Miesiąc wciąż doskonały na korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych oraz na uprawianie licznych sportów wodnych. Osoby spragnione urokliwych widoków i pieszych wędrówek powinny udać się na północ.

Hiszpania w październiku

Październik to również dobry czas na urlop w Hiszpanii. Jest ciepło, ponad 20 st. C, woda w morzu sprzyja kąpielom, zaś łagodniejsza aura zwiedzaniu. Ogólnie rzecz biorąc jesień to znakomity wybór, gdy ktoś nastawia się na podziwianie zabytków.

Hiszpania w listopadzie

Listopad na Półwyspie Iberyjskim jest już chłodniejszy, lecz nie jest na tyle zimno, by rezygnować ze zwiedzania, pieszych wędrówek czy poznawania walorów tutejszej kuchni. Gdy komuś mało kąpieli w morzu, niech leci np. na Teneryfę – to jedna z najczęściej odwiedzanych wysp świata.

Hiszpania w grudniu

Grudzień kojarzy się Polakom z mroźną zimą, lecz w Hiszpanii jest ona łagodniejsza i cieplejsza niż u nas. Bywa co prawda deszczowa, ale to nie przeszkadza w poznawaniu Barcelony, Madrytu, Walencji, Santiago de Compostela i innych miast.

Zobacz Również

Komentarze