Kiedy jechać do Egiptu

5 stycznia 2018

[Głosów:9    Średnia:4.4/5]
Egipt to świetne miejsce na odpoczynek – właściwie bez względu na miesiąc, ponieważ przez cały rok panują tu dobre lub bardzo dobre warunki pogodowe. Warto zatem uwzględnić to w planach urlopowych.

Egipt w styczniu

W ciągu dnia średnia temperatura oscyluje w granicach 22 st. C, lecz w zależności od regionu kraju mogą pojawić się różnice – na wybrzeżu bywa nieco chłodniej. Styczniowe noce nie należą do najcieplejszych, a poza tym w ciągu dnia może nieźle powiać. Kwestia odczuwania temperatur jest indywidualna – niektórzy uważają, że jest za zimno, inni zaś nie narzekają.

Egipt w lutym

Sporo osób decyduje się na wyjazd do kraju faraonów w lutym – zima w Egipcie zupełnie nie przypomina tej polskiej. Przede wszystkim jest ciepła i słoneczna. To świetna pora, aby wybrać się na Saharę – latem jest to niemożliwe z uwagi na nieznośne upały. Warto zobaczyć np. Białą Pustynię, najbardziej spektakularną część egipskiej Sahary charakteryzującą się masywnymi formacjami wapiennymi przybierającymi niesamowite formy.

Egipt w marcu

W marcu do Egiptu zaczyna przyjeżdżać coraz więcej turystów. Wiatr wieje coraz słabiej, temperatury rosną, a ceny w hotelach są przyjazne dla kieszeni. Upały nie męczą, więc można śmiało zwiedzać. W Egipcie nie brakuje ciekawych miejsc. Giza z Wielkim Sfinksem i słynnymi piramidami zaliczanymi do 7 cudów świata, Dolina Królów, świątynie w Luksorze i Karnaku – to tylko niektóre z propozycji.

Egipt w kwietniu

Kwiecień przynosi wyraźne ocieplenie, aczkolwiek nie jest jeszcze bardzo gorąco. Podobnie jak w marcu czas najlepiej przeznaczyć na zwiedzanie. Gdzie się wybrać? Przykładowo do Sakkary, Aleksandrii zwanej Perłą Morza Śródziemnego, Deir el Bahri czy na wyspę File będącej kiedyś ośrodkiem kultu bogini Izydy. Wakacje w kwietniu w Egipcie to strzał w dziesiątkę!

Egipt w maju

Maj to doskonały miesiąc na pobyt w Egipcie. Jest bardzo ciepło, również w nocy, więc zbędne są ubrania z długimi rękawami. W hotelowych basenach woda jest podgrzewana, choć i temperatura wody morskiej – ok. 22 st. C – zachęca do kąpieli. Godną polecenia atrakcją jest rejs po Nilu.

Egipt w czerwcu

W czerwcu zaczyna się sezon turystyczny w Egipcie. W ciągu dnia termometr coraz częściej pokazuje mocno powyżej 30 st. C. Zwiedzanie bywa męczące – zarówno ze względu na temperatury, jak i na fakt, że robi się tłoczno. Za to miłośnicy plażowania i kąpieli morskich będą zachwyceni.

Egipt w lipcu

Egipskie lato jest upalne i suche, stąd też najlepiej wybrać się do któregoś z popularnych kurortów – Hurghady, Marsa Alam czy Szarm el-Szejk. Baza hotelowa jest tu doskonale rozwinięta, a jeśli ktoś nie chce całego dnia poświęcać na plażowanie, może skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych. Ale uwaga: trzeba się porządnie zabezpieczyć przed palącym słońcem.

Egipt w sierpniu

Sierpień jest równie gorący jak i lipiec, w związku z czym turyści najchętniej przebywają wówczas nad wodą. Egipskie plaże takie jak np. Old Vic, Dream Beach, White Beach, Al Nabila czy Coraya Beach etc. uchodzą za wyjątkowo piękne, ponadto odznaczają się znakomitą infrastrukturą.

Egipt we wrześniu

We wrześniu upały nieco odpuszczają, ale nadal jest gorąco. Warto poznać wtedy podwodny świat Egiptu – mowa oczywiście o tutejszych rafach koralowych uznawanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Nie zaszkodzi przy tej okazji przypomnieć, iż rafy u wybrzeży Morza Czerwonego nie są praktycznie zniszczone, gdyż podlegają ochronie w ramach parku narodowego Ras Muhammad.

Egipt w październiku

W październiku średnie temperatury dzienne wynoszą ok. 25 st. C. W dalszym ciągu można śmiało wylegiwać się na plaży lub nurkować, lecz aura sprzyja i zwiedzaniu. Świątynia Hatszepsut, kolosy Memnona, świątynia Ozyrejon w Abydos, Asuan czy Kair – to kolejne ważne punkty na turystycznej mapie Egiptu.

Egipt w listopadzie

Listopad to także dobry miesiąc na wakacje w Egipcie. Temperatury wynoszą zwykle od 25 do 28 st. C., chociaż dni stają się krótsze i zaczyna wiać. Niewątpliwą zaletą listopadowego wypoczynku w Egipcie są niższe niż w sezonie ceny w kurortach.

Egipt w grudniu

Wybierając się do Egiptu w grudniu, należy koniecznie zabrać ze sobą cieplejszą odzież, bo wieczorami i nocą temperatury spadają – zwłaszcza, że słonce zachodzi ok. godz. 17. Można jednak odpocząć od zgiełku i pozwiedzać – to z pewnością świetna alternatywa dla grudnia w Polsce.

Zobacz Również

Komentarze