Jak kupić wizę turecką?

11 września 2016
[Głosów:68    Średnia:4.3/5]

Lecąc na wakacje do Turcji wizę możecie nabyć na kilka sposobów. Ten najdroższy to zakup na lotnisku – wtedy płacicie 30 dolarów. Druga opcja to załatwienie tego przez biuro podróży np. Rainbow Tours pobiera za taką usługę 99 zł od osoby. Trzecia możliwość, ta najbardziej opłacalna to zakup wizy online – samodzielnie. Koszt wyniesie wtedy 20 dolarów + 0,7 dolara prowizji. Jak to zrobić?

  1. Wchodzimy na stronę https://www.evisa.gov.tr/pl/ Wszystko jest po polsku, nie musicie nawet znać języka obcego! W pierwszym kroku klikamy w złóż wniosek:

screenshot001

2. Wybieramy kraj, wskazujemy dokument jakiego użyjemy i przepisujemy kod zabezpieczający:

screenshot002

3. W kolejnym kroku wskazujemy dzień przyjazdu do Turcji. Niżej macie wskazaną cenę i typy kart, przy pomocy których można dokonać płatności. Uwaga: wystarczy normalna karta debetowa – nie musi to być karta kredytowa!

screenshot001

4. Po przejściu dalej należy wypełnić formularz. Przy numerze paszportu nie umieszczajcie spacji pomiędzy serią, a faktycznym numerem. Czyli AB1234456 zamiast AB 1234456. Kod pocztowy podajecie bez -. Sprawdźcie dwa razy wszystkie dane. Adres mailowy musi być prawidłowy – będziecie musieli go potwierdzić, żeby dokończyć operację.

screenshot004

5. Jeśli wniosek dotyczy więcej niż jednej osoby, to nie wypełnianie wszystkiego od nowa – klikacie dodaj nową osobę. Raz że łatwiej, a dwa – zapłacicie tylko raz prowizję, która wynosi 0,7 dolara.

screenshot003

6. Kiedy wprowadzicie już dane wszystkich osób, to przechodzicie do płatności. Wpisujecie numer karty, a pod nim trzy cyfry, które znajdziecie na jej odwrocie – za zaklejonym polem.

UWAGA: sprawdźcie swoje limity dla internetowych płatności kartą. W naszym przypadku były one wyzerowane. Jeśli u Was będzie podobnie, to powinniście dostać informację od banku – np. mbank wysyła natychmiast info smsem.

Zobacz Również

Komentarze