Gdzie na wakacje w kwietniu?

18 lutego 2018
[Głosów:18    Średnia:2.9/5]

Kwiecień jest jeszcze miesiącem, w którym tylko wybrane kierunki mają sens, jeśli nastawiamy się na typowy wypoczynek, opalanie, a tym bardziej kąpiele w morzu i w basenie. Na jakie kierunki się zdecydować, żeby spędzić w kwietniu udany urlop? Ile to kosztuje?

Egipt

Kraj faraonów jest jednym z niewielu kierunków całorocznych, które są dostępne w tak atrakcyjnej cenie. Tak naprawdę nawet z wakacji w Egipcie zimą wrócicie opaleni. Kwiecień na ten kierunek jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że temperatury w Egipcie są już wtedy naprawdę wysokie – możecie się spodziewać około 30 stopni Celsjusza. Dzień jest również zdecydowanie dłuższy, niż w środku zimy. Jeśli interesuje Was Egipt w kwietniu, to raczej zdecydowanie sugerujemy wyjazd przed 20 dniem miesiąca. Dlaczego? Ceny podczas weekendu majowego będą na takim poziomie, jak latem, w środku sezonu. Lot do Egiptu trwa około 4 godzin. Jeśli wybierzecie kurort o nazwie Sharm El Sheihk, to wiza egipska będzie dla Was darmowa. Jednak w takim wypadku nie przyjdzie Wam zobaczyć piramidy w Gizie. Ogólnie ceny w Egipcie są bardzo niskie i niewielkim kosztem możecie tam spędzić dwutygodniowy urlop w super hotelu. Czy w Egipcie jest bezpiecznie? Przeczytajcie nasze opracowanie na ten temat. Uwaga: w kwietniu większość hoteli już nie podgrzewa basenów.

Zobacz oferty – Egipt w kwietniu! Od 999 zł!

Cypr

 Pierwszy z kierunków europejskich, a tak naprawdę… azjatyckich. Tak – Cypr zaliczany jest do Azji, pomimo tego, że należy do Unii Europejskiej, a w zasadzie… jego połowa do niej należy. Cypr zaczyna już w kwietniu gwarantować super warunki do wypoczynku. W 2017 roku, już pod koniec kwietnia temperatura przekraczała tam 35 stopni. Pogoda na Cyprze jest atrakcyjne przez niemal cały rok – dni deszczowych w roku jest około 20. Już na wstępie polecamy Hotel Acapulco Resort – z ogromną prywatną plażą w zatoce, dzięki czemu już w kwietniu woda w morzu będzie nagrzana. Cypr w kwietniu to jeszcze raczej chłodne baseny, ale z kolejnymi dniami miesiąca będzie coraz lepiej.  Północna część wyspy to Cypr turecki, na którym ceny są niższe. Minus jest taki, że lot na Cypr Północny trwa około 4-5 godzin, ze względu na międzylądowanie w Turcji. Czy Cypr Północny wymaga wizy? Nie – lecicie tam nawet na dowód, nie musicie posiadać paszportu.

Zobacz oferty – Cypr w kwietniu! Od 1199 zł!

Turcja

 W jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych, jakie wybierane są przez Polaków, sezon zaczyna się po 20 kwietnia. Wtedy znaczna część hoteli uruchamia swoją ofertę, ale czy to jest moment na wakacje w Turcji? Zależy gdzie. Na pewno pod uwagę należy brać wyłącznie kurorty na Riwierze Tureckiej, m.in. Side czy Alanya. Odpadają miejscowości na Riwierze Egejskiej, gdzie po prostu jest chłodniej. To, jaką pogodę w Turcji wtedy traficie, zależy od danego roku. Może być to równie dobrze 30 stopni i zero opadów, ale jednak może też popadać. Woda w morzu będzie jeszcze dosyć zimna, a z basenami może być różnie – droższe hotele wodę w basenach podgrzewają. To na pewno dobry moment na to, żeby zwiedzać takie miejsca, jak Kapadocja – po prostu nie ma jeszcze tak wielu turystów. Ceny w Turcji nie powinny Was interesować – 99 proc. hoteli oferuje pakiet all. Turcja w kwietniu to jednocześnie mega okazje cenowe – pięciogwiazdkowe hotele nawet za 1000 zł, w ramach ofert last minute. Lot do Turcji trwa zaledwie ponad 2 godziny. Niestety, ale do opłacania będzie wiza turecka – co możecie zrobić online, wtedy wyjdzie taniej. Normalna cena wizy to 30 dolarów.

Zobacz oferty – Turcja w kwietniu! Od 899 zł!

Malta

 Ta niewielka wyspa uważana jest przez wielu za kierunek całoroczny i rzeczywiście – w każdym miesiącu spotkacie tam turystów. Kwiecień jest już dobrym miesiącem, żeby lecieć tam na wypoczynek. Nie spodziewajcie się wtedy jednak upałów – średnia temperatura na Malcie w kwietniu może przekroczyć 20 stopni Celsjusza, będzie słonecznie, ryzyko opadów niewiele. Ceny na Malcie są dosyć wysokie, chociaż część produktów kupicie w cenach znanych  z Polski. Malta w kwietniu to na pewno dobry pomysł pod zwiedzanie wyspy, gdyż nie jest jeszcze upalnie, a samą wyspę możecie zwiedzić na własną rękę – wypożyczając auto. Lot na Maltę trwa około 2,5 godziny. Waluta Malty to euro. Minusem wyspy jest niski poziom hotelarstwa – nie spodziewajcie się tutaj wypasionych resortów. Dominują małe hotele, typowo miejskie. Malta w ostatnich latach zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie i stała się po prostu modnym kierunkiem.

Zobacz oferty – Malta w kwietniu! Od 699 zł!

Izrael

 Kierunek ten dopiero od niedawna robi się modny wśród Polaków, a rzeczywiście już w kwietniu możecie się tam spodziewać naprawdę dobrych warunków do wypoczynku. Izrael pozostaje atrakcyjny cenowo, ogólnie ceny w Izraelu są niskie, a co więcej – można tam polecieć korzystając z usług takich linii, bezpośrednio do kurortu Ejlat.  Z pewnością wrażenie na prawie każdym podróżniku zrobi zwiedzanie Izraela – kraj ten ma wiele do zaoferowania m.in. jeśli chodzi o miejsca znane z Biblii. Izrael w kwietniu zapewni Wam temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza. Będzie na pewno ciepło, słonecznie, a woda w morzu powinna już być przyjemna. Lot do Izraela trwa około 4 godzin – zależny jest od lotniska startowego i docelowego. Ogólnie Izrael stał się jednym z ciekawszych kierunków, które naprawdę zapewniają atrakcyjne warunki do wypoczynku przez prawie cały rok. Walutą Izraela jest nowy szekel izraelski. Plusem tego kierunku jest również to, że nie wymaga on płatności za wizę – turysta może przebywać na terytorium kraju do 90 dni bez wizy.

Zobacz oferty – Izrael w kwietniu! Od 1399 zł!

Wyspy Kanaryjskie

 Kolejnym całoroczny kierunek, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem – bez względu na porę roku. Wyspy Kanaryjskie w kwietniu to wiele plusów. Możecie się spodziewać temperatury na poziomie 25 stopni Celsjusza, bez żadnych opadów. Szczególnie polecam w tym okresie Teneryfę i Gran Canarię. Lot na Teneryfę, podobnie jak na pozostałe wyspy, trwa około 5-6 godzin. Plusem są stosunkowo niskie koszty – ceny na Gran Canaria są atrakcyjne dla Polaków. Nie musicie wybierać hotelu z pakietem all, możecie zarezerwować apartament i żywić się samodzielnie. Niestety, ale na tym etapie nie możecie się spodziewać ciepłej wody – ocean będzie jeszcze chłodny. Woda w nim najcieplejsza robi się dopiero koło września/października.

Zobacz oferty – Wyspy Kanaryskie w kwietniu! Od 1299 zł!

 

Zobacz Również

Komentarze