Ceny na Teneryfie

1 grudnia 2017

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Teneryfa to jedna z wysp Kanaryjskich, które są jednymi z najbardziej obleganych kierunków turystycznych. Planując wczasy w tym malowniczym zakątku świata, warto zorientować się w cenach podstawowych produktów, aby móc jak najlepiej zaplanować wydatki.

Ceny produktów na Teneryfie

Walutą obowiązującą na wszystkich Wyspach Kanaryjskich jest Euro (to ogólnie waluta Hiszpanii). Kurs tej waluty waha się zwykle około 4 złotych. Ceny podstawowych produktów przedstawiają się następująco:

  • Woda niegazowana – około 0,4 Euro za butelkę
  • Jogurt – 1,1 euro
  • Woda gazowana – 1,35 euro za dużą butelkę
  • Jajka – 0,99 Euro za opakowanie
  • Pomarańcze – blisko 1,14 Euro za siatkę
  • Paczka pieluch dziecięcych – 6,25 Euro
  • Paczka chusteczek nawilżanych dla niemowląt – 0,55 euro
  • Wędliny paczkowane – około 1,50 euro za opakowanie
  • Coca – cola – butelka 2 L – 1,83 euro
  • Piwo w puszce – 0,37 euro
  • Bagietka średniej wielkości – 0,49 euro
  • Szynka surowa w plastrach – 1 euro
  • Likier bananowy – 3,75 euro
  • Deser dla małych dzieci w słoiczku – 1,25 euro
  • Parówki – 1,39 euro
  • Serek kanapkowy 1,69 euro
  • Szampan – 8,15 euro
  • Piwo Desperados – 0,98 euro
  • Napój Nestea w puszce – 0,60 euro
  • Papierosy Malboro – 25 – 26 euro za karton
  • Whisky Ballantines – 8 – 12 euro za butelkę

Dodatkowo warto wspomnieć, że Teneryfa leży w strefie wolnocłowej, więc warto zakupić tam alkohol i perfumy.

Na Teneryfie obowiązuje taka sama zasada jak w wielu innych krajach – bardziej opłacalne są zakupy w dużych supermarketach niż małych sklepikach. Ceny mogą być tam nawet trzykrotnie wyższe. Warto być również przygotowanym na fakt, ze cena przy kasie będzie się nieco różnić od tej na półce z towarem – różnica może sięgać kilkunastu eurocentów.

Zobacz Również

Komentarze