Airbnb

19 listopada 2018
[Głosów: 1   Average: 5/5]

Airbnb to internetowy serwis umożliwiający wynajęcie miejsca na pobyt w różnych krajach. Swoje ogłoszenia dodają tu osoby oraz podmioty zajmujące się profesjonalnym wynajmem oferujące krótkoterminowy wynajem domów, mieszkań, pokoi czy nawet jedynie łóżek.

Airbnb to platforma założona w 2008 r. w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. W bazie serwisu znajduje się niemalże 5 mln ofert ze 191 krajów. Firma dokłada wielu starań, aby zapewnić maksymalny poziom transakcji (miejsca noclegowe są wynajmowane bezpośrednio od właścicieli). Służy temu m.in. system wiadomości (kontakt klienta z gospodarzem możliwy jest tylko za pośrednictwem serwisu), uwierzytelnianie kont, system zapewniający ochronę przed oszustwami czy Gwarancja dla Gospodarzy i Program Ubezpieczenia Gospodarzy etc.

Rejestracja na Airbnb jest bezpłatna. Od gospodarzy pobierana jest 3 proc. prowizja za rezerwację. Co miesiąc na platformie rejestruje się średnio ok. 14 tys. nowych gospodarzy – obecnie jest ich ok. 2,9 mln. Średnia dobowa liczba pobytów na Airbnb wynosi 800 tys. Od klientów pobierane są natomiast opłaty za wynajem miejsca na pobyt, a także kaucje (kaucja zwracana jest w przeciągu kilku dni od opuszczenia lokalu).

Osobom korzystającym z Airbnb udostępniana jest opcja uczestnictwa w programie partnerskim. Rejestrując się na platformie klient otrzymuje link polecający – aby otrzymać środki na podróże, powinien wysłać go swoim znajomym. Jeśli ktoś zarejestruje się z tego właśnie linku, otrzyma kupon do wykorzystania przy pierwszej rezerwacji – gdy znajomy pierwsza kwalifikowana rezerwacja będzie zakończona, osoba wysyłająca link polecający dostaje 20 USD do wykorzystania przy własnej rezerwacji Airbnb.

Zakładając konto po kliknięciu w poniższą grafikę otrzymacie na start 100 zł rabatu na pierwsze zamówienie:

Zobacz Również

Komentarze